Post

aktualność

Aktualność Park linowy do modernizacji

Park linowy do modernizacji

Nowy przebieg trasy dziecięcej, zmiana wysokości trasy dla starszych, jeszcze większe bezpieczeństwo i wymiana większości przeszkód. Park linowy w Sieradzu zyskuje nowe życie.

Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą osiem sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Ta ma na uwadze przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku, jak i również zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym ostatnim, w sytuacji, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania 3 drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymaga przeniesienia. Nowy jej przebieg będzie bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego.Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany zostanie system asekuracji ciągłej, który będzie wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zmiany czekają także trasę wysoką. Podesty i liny, a więc cała trasa, przeniesiona zostanie na inną wysokość tych samych drzew. Taka modernizacja dla możliwość przyrastania tkanki drzew w miejscach gdzie był zamontowany park linowy.
W sumie na obu trasach zmodernizowane zostaną 22 przeszkody, 12 będzie wymienionych a trzy zostaną przeniesione.

Urząd Miasta jest właśnie na etapie wyłaniania firmy, która zajmie się modernizacją parku linowego. Potencjalni wykonawcy na złożenie ofert mają czas do 24 kwietnia. Na wykonanie prac zwycięzca przetargu będzie miał 40 dni od daty podpisania umowy. 


Może Cię zainteresować

Sieradz w czasie pandemii 21.04.2020r Relacje

Sieradz w czasie pandemii 21.04.2020r

Remonty dróg i chodników w 2020 Inwestycje

Remonty dróg i chodników w 2020

Sieradz lubię TV - 05.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 05.05.2020

PSZOK prawie normalnie Komunikaty

PSZOK prawie normalnie

Komentarze