Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Park Klo(NOWE). Pierwsze zmiany już widoczne

Park Klo(NOWE). Pierwsze zmiany już widoczne


Do końca września na osiedlu Klonowe powstanie oaza zieleni, miejsce do odpoczynku, relaksu i zabawy.

Pierwsze prace przy rewitalizacji parku na osiedlu Klonowe ruszyły w listopadzie 2020 r. Etap pierwszy inwestycji, który można już oglądać, obejmuje  kompleksowe wykonanie ścieżek, elementów małej architektury (ławek parkowych i edukacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, "psich stacji", budek dla ptaków, tablic i instalacji dydaktycznych, altany, oświetlenia terenu).
W drugi etapie wykonane zostaną nasadzenia drzew liściastych i iglastych, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników. - Na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tys. m2 trawników - wyjaśnia Tomasz Bekalarek, naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji Urzędu Miasta Sieradza.
Przebudowa parku będzie kosztować nieco ponad 1,5 mln zł, tyle bowiem za swoje usługi zaoferował zwycięzca przetargu. Bezpośrednio z budżetu Miasta sfinansowana zostanie jednak tylko niewielka część prac. Sieradzkiemu magistratowi udało się pozyskać na ten cel ponad 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Inwestycja ta, w połączeniu z  istniejącym już w tym miejscu skateparkiem, linearium i pumptrackiem, sprawi, że miejsce to stanie się doskonałym miejscem do odpoczynku, relaksu i zabawy.

Pamiętać jednak należy, że młode drzewka będą wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś magistrat apeluje by zadbać o wspólna przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy.
- W parku, skateparku i pumptracku już teraz funkcjonują kamery, które monitorują teren - wyjaśnia naczelnik.

Może Cię zainteresować

Dofinansowanie do turystyki i krajoznawstwa Komunikaty

Dofinansowanie do turystyki i krajoznawstwa

Nabór na rachmistrzów spisowych Komunikaty

Nabór na rachmistrzów spisowych

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Powstańców Warszawy do przebudowy Inwestycje

Powstańców Warszawy do przebudowy

Komentarze