Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Park klonowe na ukończeniu

Park klonowe na ukończeniu


Pomału dobiega końca projekt zagospodarowania parku na Osiedlu Klonowe. Trwają właśnie nasadzenia krzewów. Wcześniej na terenie parku posadzono prawie 200 nowych drzew. Młode drzewka i krzewy są wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś magistrat apeluje by zadbać o wspólna przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy.

Finał inwestycji, która realizowana jest od listopada zeszłego roku poznamy do końca września tego roku. Etap pierwszy prac w Parku objął  kompleksowe wykonanie ścieżek, elementów małej architektury (ławek parkowych i edukacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, "psich stacji", budek dla ptaków, tablic i instalacji dydaktycznych, altany, oświetlenia terenu). W kończącym się właśnie II etapie  wykonywane są  nasadzenia drzew liściastych i iglastych, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników. Na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tys m2 trawników.

Inwestycja kosztuje nieco ponad 1,5 mln zł. Bezpośrednio z budżetu Miasta sfinansowana zostanie jednak tylko niewielka część prac. Sieradzkiemu magistratowi udało się pozyskać na ten cel ponad 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Może Cię zainteresować

Miliony dla Sieradza Inwestycje

Miliony dla Sieradza

Sesja Rady Miejskiej. Zmiany, analizy i oświadczenia Rada Miejska

Sesja Rady Miejskiej. Zmiany, analizy i oświadczenia

Pokazał człowieczeństwo Inne

Pokazał człowieczeństwo

Modernizacja Orlego Stawu Inwestycje

Modernizacja Orlego Stawu

Komentarze