Post

aktualność

Aktualność Pamiętają o Mistrzu

Pamiętają o Mistrzu


Jeden przejechał ponad 300 km, drugi ponad 70. Dla obu Antoine Cierplikowski jest postacią ważną, o której trzeba pamiętać. Stąd inicjatywa, by przed dniem Wszystkich Świętych wyczyścić i odświeżyć sieradzki grób wielkiego Mistrza fryzjerstwa.

Choć obaj są fryzjerami, to patrząc na sprzęt, który przywieźli ze sobą do Sieradza, mogliby spokojnie zawodowo zajmować się czyszczeniem nagrobków i elewacji.
- Przed przyjazdem do Sieradza rozmawialiśmy z wieloma kamieniarzami, którzy doradzili nam, jak czyścić piaskowiec, z którego wykonany jest grób Antoine'a. Chcemy oczyścić go przede wszystkim z nalotów i sprawić by zwłaszcza litery, które znajdują się na grobowcu były lepiej widoczne - mówi Artur Żółtak, fryzjer z Piotrkowa.

Inicjatorem akcji był Piotr Karczewski, który w tym roku na Mistrzostwach Świata w Paryżu OMC Hair World 2019, zdobył mistrzostwo świata w męskim fryzjerstwie artystycznym.
- W kadrze na mistrzostwa, liczącej 17 osób, zdobyliśmy w sumie 19 medali, w tym 8 złotych i dwa Puchary Świata. Od 1946 r., pierwszy raz udało się polskiej ekipie zdobyć tak dużo medali. Rozmawialiśmy ze wszystkimi zawodnikami i mówiliśmy, że ten sukces zawdzięczamy Antoine'owi, bo przecież Paryż był jego drugim domem, obok oczywiście Sieradza. Byliśmy na jego paryskim grobie i liczyliśmy na to, że jako polscy fryzjerzy odniesiemy sukces na Mistrzostwach i przypomnimy również kim był Antoni Cierplikowski - wyjaśnia Mistrz Świata, który na co dzień pracuje i mieszka w Prabutach, niedaleko Elbląga.

Obaj fryzjerzy spotkali się z Waldemarem Cierplikowskim, dla którego Antoine był stryjecznym dziadkiem.
- Cieszę się, że o Antonim Cierplikowskim i jego grobie w Sieradzu pamiętają ludzie z całej Polski. Antoine był bardzo przywiązany do Sieradza, był wielkim patriotą swojego rodzinnego miasta. Dużo o tym mówił, a przecież z Antoine'em spędzałem na rozmowach długie wieczory - opowiada Pan Waldemar.

- To co zrobił Antoine jest niesamowite. Dla nas jest to osoba, o której trzeba pamiętać - mówią zgodnie obaj fryzjerzy, którzy pojawili się w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Ile osób wytwarza odpady komunalne? Komunikaty

Ile osób wytwarza odpady komunalne?

Opracują dokumentację na II etap ul. Uniejowskiej Inwestycje

Opracują dokumentację na II etap ul. Uniejowskiej

Budki lęgowe dla ptaków Inne

Budki lęgowe dla ptaków

Czytaj i wygrywaj Inne

Czytaj i wygrywaj

Komentarze