Post

aktualność

Aktualność Ostatnie przygotowania do wiercenia

Ostatnie przygotowania do wiercenia

uż w najbliższy poniedziałek rozpocznie się wiercenie otworu geotermalnego w Sieradzu. Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia prac wraz z Pawłem Osiewałą, prezydentem Miasta, oglądał Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Odwiert geotermalny wiercony będzie przez firmę G-Drilling S.A.. Będzie powstawał przy ul. Zachodniej. Głębokość otworu ma wynieść 1.475 m. Wartość prac wyniesie blisko 13 mln zł, większość z tej kwoty pozyskana została przez Urząd Miasta Sieradza ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych, nazwa zadania „Rozpoznanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych na terenie miasta Sieradza”. 

Przypomnijmy – pod koniec 2017 roku NFOŚiGW przyznał Miastu Sieradz dotację na odwiert geotermalny w wysokości ponad dziesięciu milionów złotych. Sieradz znalazł się w gronie pierwszych czterech miast w Polsce (Sochaczew, Lądek Zdrój, Szaflary), które otrzymały dofinansowanie.

Może Cię zainteresować

Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie. Inwestycje

Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie.

Komentarze