Post

aktualność

Aktualność Ostatnia szansa

Ostatnia szansa

Choć z wielu nas zdążyło o świętach Bożego Narodzenia już zapomnieć, to nie wszyscy jeszcze pożegnali się z choinką. Te sztuczne powędrowały już zapewne do piwnic lub schowków, żywe trzeba poddać utylizacji, albo najlepiej ponownemu wykorzystaniu.

To ostatnie możliwe jest jedynie kiedy kupiona choinka od początku hodowana była w donicy. Daje to zdecydowanie większą gwarancję, że drzewko nie będzie chorowało i się przyjmie. Można również wykorzystać gałęzie choinki, która już nie będzie spełniała swojej roli okładając nimi inne rośliny, tak, żeby uchronić je przed skutkami chłodu. O ile od początku choinka stała np. na balkonie lub przed domem, łatwiej o dłuższy jej życie. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni wyrzucić choinkę, która zgubiła juz igły i bombki spokojne czekają na kolejne święta w domowych schowkach, Urząd Miasta zajmie się ich odbiorem.
Mieszkańcy Sieradza mają możliwość pozbycia się żywych choinek, ale choinka przed wyrzuceniem powinna zostać pozbawiona wszelkich ozdób oraz doniczki czy stojaka. W ten sposób przygotowaną choinkę mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej mogą umieścić w brązowym pojemniku przeznaczonym na odpady biodegradowalne. Konieczne jest wtedy pocięcie jej na mniejsze części. Istnieje również możliwość dostarczenia jej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Dzigorzewskiej 4 w Sieradzu.
W przypadku mieszkańców zabudowy wielorodzinnej choinkę należy wystawić obok wiaty śmietnikowej do dnia 16 lutego 2020 r. Dzień później zostaną one odebrane przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. odpowiednio.

Może Cię zainteresować

Pierwsze efekty inwestycji już widoczne Inwestycje

Pierwsze efekty inwestycji już widoczne

Sieradz lubię TV - 14.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 14.08.2020

Sieradz lubię TV - 08.09.2020 Komunikaty

Sieradz lubię TV - 08.09.2020

Stan alarmowy BRAVO-CRP Komunikaty

Stan alarmowy BRAVO-CRP

Komentarze