Post

aktualność

Aktualność "Oscarowa" wystawa

"Oscarowa" wystawa

W piątek 7 czerwca o godzinie 13.00 we foyer Teatru Miejskiego w Sieradzu zostanie otwarta wystawa "Tło na pierwszym planie. Allan Starski scenografie, Wiesława Starska kostiumy".

Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty scenografii Allana Starskiego, laureata Oscara za scenografie do filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera". W Teatrze Miejskim będzie można zobaczyć etapy powstawania prac scenografa od rysunku po kadry z takich filmów jak "Olivier Twist" Romana Polańskiego czy "Hannibal"Petera Webbera.

Scenografiom towarzyszą projekty kostiumów wykonanych przez Wiesławę Starską, którą jest nie tylko współautorką wielu scenografii ale też uznaną kostiumograf. Stworzyła stroje do filmów Andrzej Wajdy "Człowiek z żelaza", "Korczak" czy "Panny z Wilka" oraz wielu spektakli teatralnych. W swojej karierze odpowiadała także za kostiumy do filmu "Jakub Kłamca" z Robinem Williamsem w roli głównej.

Otwarcie wystawy w piątek 7 czerwca o godz. 13.00 ma charakter edukacyjny.

- Zależało nam, by otworzyć wystawę jeszcze w czerwcu, w trakcie trwania roku szkolnego tak, by mogli ją obejrzeć uczniowie sieradzkich szkół. Wstęp jest wolny i każdy może zobaczyć ekspozycję w godzinach otwarcia Teatru Miejskiego. Natomiast spotkanie z autorami wystawy - Wiesławą i Allanem Starskimi będzie możliwe 21 lipca w niedzielę, podczas Sieradz Open Hair Festival  - mówi Magdalena Sosnowska Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Sieradza.


Podczas otwarcia wystawy "Tło na pierwszym planie. Allan Starski scenografie, Wiesława Starska kostiumy" o godz. 13.00 zaplanowano spotkanie z kuratorem wystawy panią Ewą Ziembińską.

Może Cię zainteresować

O grzebień Mistrza Antoine'a Relacje

O grzebień Mistrza Antoine'a

Komentarze