Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Olimpijska lekcja WF w "Ósemce"

Olimpijska lekcja WF w "Ósemce"


Taką lekcję WF na pewno można zapamiętać na długo. Wystarczy powiedzieć, że w rolę nauczycieli wcielili się Leszek Blanik, jedyny polski gimnastyk, który sięgnął po złoto olimpijskie czy Agnieszka Krzynowek-Brandenbura, także gimnastyczka i olimpijka.

Oboje zajęcia olimpijskiej lekcji WF poprowadzili w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu. - Dla nas ten dzień jest wyjątkowy i historyczny. Zapewne zapadnie przez wiele lat w naszej pamięci. Dumni jesteśmy, że możemy dzisiaj Państwa gościć - mówiła Renata Sobczak, dyrektor SPI nr 8.

W zajęciach, zorganizowanych przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi przy współpracy z MOSiR Sieradz i Urzędem Miasta Sieradza, udział wzięło 40 uczniów. Podczas dwóch czterdziestominutowych lekcji uczestnicy wykonywali rozmaite ćwiczenia gimnastyczne.

Leszek Blanik i gnieszka Krzynowek-Brandenbura nie byli jedynymi sportowcami, którzy gościli w sieradzkiej "Ósemce". Zajęciom przyglądali się Elżbieta Nowak, mistrzyni Europy w koszykówce, Mieczysław Nowicki, prezes RRO w Łodzi i dwukrotny medalista olimpijski w kolarstwie na igrzyskach w Montrealu w 1976 r. oraz Tomasz Rosset, wicprezes RRO w Łodzi.

Może Cię zainteresować

Dziewczyny na medal Sport

Dziewczyny na medal

60. Biegi Ulicami Sieradza Sport

60. Biegi Ulicami Sieradza

Rowerowa Stolica Polski. Przyłącz się do akcji Zdrowie

Rowerowa Stolica Polski. Przyłącz się do akcji

Kolejne klasy sportowe Sport

Kolejne klasy sportowe

Komentarze