Post

aktualność

Aktualność Ogrzewalnia dla bezdomnych

Ogrzewalnia dla bezdomnych

Ponad 800 razy skorzystano już miejskiej ogrzewalni dla osób bezdomnych. Te na miejscu mogą skorzystać z łazienki, wymienić swoją odzież i napić się ciepłej herbaty.

Ogrzewalnia w Sieradzu uruchomiona została 1 października 2018 r. Działa w budynkach po starym szpitalu przy ul. Nenckiego 2. Jej celem jest pomoc osobom bezdomnym w przetrwaniu najtrudniejszego dla nich okresu jesieni i zimy. Ogrzewalnia funkcjonować będzie bowiem do końca kwietnia tego roku. Do tej pory skorzystało z niej 56 osób, które ogrzewalnie odwiedziło już ponad 800 razy. Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu, któremu podlega przybytek, podkreślają że  schronienia w ogrzewalni szukają w większości mężczyźni. Osoby, które do niej przyjdą, mogą  skorzystać z łazienki, napić się ciepłej herbaty i wymienić odzież. Sieradzki MOPS zachęca więc sieradzan do dzielenia się odzieżą. W tej chwili potrzebna jest wyłącznie ciepła bielizna, skarpetki oraz buty. Nową lub używaną (ale czystą) bieliznę i buty można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Polnej 18/20.
Miejska ogrzewalnia czynna jest w godzinach od 18 do 8.00 z możliwością zmiany godzin funkcjonowania (ze względu na trudne warunki pogodowe). Do dyspozycji jest 20 miejsc siedzących, toaleta, łazienka i przebieralnia. Osoby z niej korzystające muszą być zdolne do samoobsługi. By wejść do niej nie potrzebne jest skierowanie.


Może Cię zainteresować

I Sieradzki Rajd Rowerowy na Orientację. Zapisy Komunikaty

I Sieradzki Rajd Rowerowy na Orientację. Zapisy

Jak Wam się podoba? Inwestycje

Jak Wam się podoba?

Najlepsi policjanci "Drogówki Relacje

Najlepsi policjanci "Drogówki

Internetowe Konto Pacjenta Komunikaty

Internetowe Konto Pacjenta

Komentarze