Post

aktualność

Aktualność Ogródki dydaktyczne rozkwitają

Ogródki dydaktyczne rozkwitają


Powstałe w 2019 roku ogródki dydaktyczne po raz pierwszy ukazały swoje walory przyrodnicze. Gdy uczniowie i przedszkolaki wrócą do szkół i przedszkoli, będą mogli korzystać z pięknie zagospodarowanych terenów, a nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje przyrody "pod chmurką" wykorzystując bogate i nowoczesne zaplecze dydaktyczne.

Przypominamy, że ogrody dydaktyczne zostały utworzone ze środków WFOŚiGW w Łodzi na terenie trzech sieradzkich placówek oświatowych: Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8. Tylko w zeszłym roku na zagospodarowanie ogródków przeznaczono 135.681 zł, z czego ponad 120.000 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi.

W tym roku kolejny ogród powstanie w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. W.Łokietka – na ten cel udało się pozyskać 49.500 zł dotacji – wykonanie ogrodu jest planowane do końca sierpnia 2020 roku. Wokół szkoły zamontowane zostanie 20 tablic dydaktycznych, ławki, instalacje dydaktyczne. Nasadzone zostanie także ponad 200 krzewów, bylin i ziół.

Może Cię zainteresować

Sieradz Lubię – Lato w mieście Rozrywka

Sieradz Lubię – Lato w mieście

Kolejne wycieczki edukacyjne Edukacja

Kolejne wycieczki edukacyjne

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy Edukacja

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy

Edukacyjna wycieczka do Ogrodu Zmysłów i ZOO Safari Edukacja

Edukacyjna wycieczka do Ogrodu Zmysłów i ZOO Safari

Komentarze