Post

aktualność

Aktualność Ognisko pełne muzyki

Ognisko pełne muzyki


To był bardzo ważny wieczór dla wielu uczniów sieradzkiego Ogniska Muzycznego. Duża grupa dzieci po raz pierwszy miała okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Tańczyli, śpiewali  i grali na różnych instrumentach, a publiczność nie żałowała dłoni bijąc gromkie brawa po każdym występie.

Koncert rozpoczął się od występu młodszej grupy tanecznej. Dzieci ze starszej grupy tanecznej przedstawiły natomiast interpretację ruchową przygotowaną przez swoją nauczycielkę Magdalenę Ristau. Wystąpili również pianiści z klas pań Elżbiety Górskiej, Izabeli Rudzkiej – Kosieradzkiej i Katarzyny Antoniak – Kropat. Gitarzyści uczący się u pani Magdaleny Kowalczyk grali solo oraz w duecie ze swoją nauczycielką.
Nie zabrakło również uczniów z klasy akordeonu pani Silvi Csefalvayovej, a szczególne uznanie publiczności zdobył kwartet akordeonowy dorosłych słuchaczy ogniska, którym gromkie brawa  należały się za spontanicznie wykonany temat z „Króla Lwa” oraz za odwagę – to był ich debiut.
Wokaliści zgłębiający tajniki śpiewu w klasie pani Małgorzaty Biniek wystąpili solo oraz z różnymi zespołami prowadzonymi przez pana Pawła Krasińskiego. Swój debiut w roli konferansjera miała również pani Małgorzata Bieniek, która z powierzonego zadania wywiązała się znakomicie.

Naukę gry w Ognisku Muzycznym można rozpocząć w dowolnym momencie w miarę wolnych miejsc. Nauka prowadzona jest w formie indywidualnych lekcji, których czas dostosowany jest do możliwości percepcyjnych kandydata.
Kadra nauczycieli składa się z absolwentów wyższych uczelni muzycznych.
Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
- gitara
- gitara basowa
- śpiew - w tym karaoke
- keyboard
- akordeon
- saksofon
- perkusja
- flet
- klarnet
- wiolonczela
- skrzypce
- fortepian

Informacje pod numerem telefonu 43/8271797 oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu.

Źródło:
PSM I Stopnia

Może Cię zainteresować

Podziękowania za Przedszkoliadę Inne

Podziękowania za Przedszkoliadę

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych Edukacja

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Przedszkoliada z Kangurem Sport

Przedszkoliada z Kangurem

“Podwórko Talentów Nivea 2020 Inne

“Podwórko Talentów Nivea 2020

Komentarze