Post

aktualność

Aktualność Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza

Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zostanie odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

W najbliższy poniedziałek w Belwederze, Andrzej Duda Prezydent RP, jak co roku spotka się z samorządowcami z całej Polski. To tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, podczas którego – oprócz życzeń – Andrzej Duda przekazuje odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku wśród wyróżnionych będą dwie osoby z województwa łódzkiego – jedną z nich jest Prezydent Paweł Osiewała. O wyróżnienie gospodarza Sieradza wnioskował Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau.

- To dla mnie bardzo radosna wiadomość. Odbieram ją jako wyróżnienie dla całego Miasta i naszej społeczności. To sieradzanie inspirują mnie do działania i jeśli ktoś to działanie docenia, to nagradza także mieszkańców naszego miasta – powiedział Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Dzień Samorządu Terytorialnego – obchodzony 27 maja – został ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Może Cię zainteresować

Ponad 4 mln zł na drogi Inwestycje

Ponad 4 mln zł na drogi

Wiemy, kto wykona projekt przebudowy SCK Inwestycje

Wiemy, kto wykona projekt przebudowy SCK

Sieradz w czasie pandemii 29.04.2020 Inne

Sieradz w czasie pandemii 29.04.2020

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Komentarze