Post

aktualność

Aktualność Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza

Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zostanie odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

W najbliższy poniedziałek w Belwederze, Andrzej Duda Prezydent RP, jak co roku spotka się z samorządowcami z całej Polski. To tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, podczas którego – oprócz życzeń – Andrzej Duda przekazuje odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku wśród wyróżnionych będą dwie osoby z województwa łódzkiego – jedną z nich jest Prezydent Paweł Osiewała. O wyróżnienie gospodarza Sieradza wnioskował Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau.

- To dla mnie bardzo radosna wiadomość. Odbieram ją jako wyróżnienie dla całego Miasta i naszej społeczności. To sieradzanie inspirują mnie do działania i jeśli ktoś to działanie docenia, to nagradza także mieszkańców naszego miasta – powiedział Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Dzień Samorządu Terytorialnego – obchodzony 27 maja – został ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Może Cię zainteresować

Zmiana organizacji ruchu na ul. Dzigorzewskiej Komunikaty

Zmiana organizacji ruchu na ul. Dzigorzewskiej

Drogowe umowy Inwestycje

Drogowe umowy

Park linowy do modernizacji Inwestycje

Park linowy do modernizacji

Budżet Obywatelski województwa Komunikaty

Budżet Obywatelski województwa

Komentarze