Post

aktualność

Aktualność Oczyszczacze powietrza w przedszkolach

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach


Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał 10 oczyszczaczy powietrza dla sieradzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. – To pierwszy krok w stronę poprawy jakości powietrza w naszym mieście – komentuje Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Mając na uwadze problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza Urząd Marszałkowski w Łodzi zakupił oczyszczacze powietrza, które mają poprawę jakości powietrza w otoczeniu dzieci oraz popularyzację wiedzy na temat jego zanieczyszczenia i ochrony. – To krok w kierunku by dbać o powietrze i uświadamiać mieszkańców. Tego typu urządzenie nie tylko mają za zadanie oczyszczać powietrze, ale także mają pomóc w myśleniu o naszym powietrzu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
Urządzenia trafiły do Sieradza dzięki umowie zawartej z miejscowym Urzędem Miasta. Oczyszczacze (po 1 sztuce) zainstalowane zostały w przedszkolach: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 15 oraz w szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi (SP1, SP6 oraz SPI 8). – Dzięki oczyszczaczom nasze dzieci będą mogły przebywać w czystym środowisku. Sieradz, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz łódzkim Urzędem Marszałkowskim robi wiele, ale jeszcze dużo przed nami, by miasto stało się wolne od pyłów zawieszonych – przyznaje prezydent.
- Cieszymy się, że tak szybko po naszym spotkaniu z władzami Miasta zaczęło się dziać coś pozytywnego. Wiemy, że sprawa walki ze smogiem nie jest łatwa i wymaga to zarówno czasu jak i wysiłku. Oczyszczacze to pierwszy krok do rozpoczęcia zmian – podkreśla Hubert Nowaczyk, z Sieradzkiego Alarmy Smogowego.
Sieradzki magistrat deklaruje współprace z członkami tej nieformalnej grupy. na początku będą to przede wszystkim działania uświadamiające i edukacyjne podejmowane w miejskich szkołach.  – Deklaruję, że nasze ustalenia podjęte na spotkaniu z Sieradzkim Alarmem Smogowym są aktualne. Po ocenie jakości powietrza w przedszkolach i szkołach podejmiemy starania, by rozszerzyć nasze działania – przyznaje prezydent.
Oczyszczacze, które już pojawiły się w Sieradzkich szkołach i przedszkolach to profesjonalne urządzenia, które rekomendowane są właśnie do zastosowania w placówkach oświatowych, szpitalach, biurach, salach konferencyjnych czy hotelach. Wartość jednego oczyszczacza  to 1 411,08 zł (ich cena rynkowa jest trzy-cztery razy wyższa).

Dane techniczne:
Typ oczyszczacza: Fellowes Inc. Aera Max Pro AM IIIS
- wydajność przepływu powietrza - 431 m3/h
- urządzenie wyposażone w 3 filtry (filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA klasy H13)
- poziom hałasu - 28,3 db
- pobór mocy - 99 W
- tryb pracy - manualny i automatyczny ( dostosowuje prace urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu
- urządzenie wyposażone są we wskaźnik  konieczności wymiany filtra HEPA
- urządzenie jest urządzeniem wolnostojącym
- urządzenie jest wyposażone w blokadę rodzicielską
- zaawansowana i udoskonalona technologia EnviroSmart™ 2.0 automatycznie dostosowuje pracę do panujących warunków optymalizując działanie i pobór energii. Urządzenie jako jedyne w Polsce posiada dwa  laserowe czujniki na wlocie i wylocie, które nieustanne monitorują jakość powietrza.

Może Cię zainteresować

Jubileusz "Dziesiątki" Edukacja

Jubileusz "Dziesiątki"

Sieradzcy ambasadorzy SM Relacje

Sieradzcy ambasadorzy SM

Ekologiczne projekty z dofinansowaniem Edukacja

Ekologiczne projekty z dofinansowaniem

Komentarze