Post

aktualność

Aktualność Oczyszczacze powietrza w przedszkolach

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach


Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał 10 oczyszczaczy powietrza dla sieradzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. – To pierwszy krok w stronę poprawy jakości powietrza w naszym mieście – komentuje Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Mając na uwadze problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza Urząd Marszałkowski w Łodzi zakupił oczyszczacze powietrza, które mają poprawę jakości powietrza w otoczeniu dzieci oraz popularyzację wiedzy na temat jego zanieczyszczenia i ochrony. – To krok w kierunku by dbać o powietrze i uświadamiać mieszkańców. Tego typu urządzenie nie tylko mają za zadanie oczyszczać powietrze, ale także mają pomóc w myśleniu o naszym powietrzu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
Urządzenia trafiły do Sieradza dzięki umowie zawartej z miejscowym Urzędem Miasta. Oczyszczacze (po 1 sztuce) zainstalowane zostały w przedszkolach: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 15 oraz w szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi (SP1, SP6 oraz SPI 8). – Dzięki oczyszczaczom nasze dzieci będą mogły przebywać w czystym środowisku. Sieradz, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz łódzkim Urzędem Marszałkowskim robi wiele, ale jeszcze dużo przed nami, by miasto stało się wolne od pyłów zawieszonych – przyznaje prezydent.
- Cieszymy się, że tak szybko po naszym spotkaniu z władzami Miasta zaczęło się dziać coś pozytywnego. Wiemy, że sprawa walki ze smogiem nie jest łatwa i wymaga to zarówno czasu jak i wysiłku. Oczyszczacze to pierwszy krok do rozpoczęcia zmian – podkreśla Hubert Nowaczyk, z Sieradzkiego Alarmy Smogowego.
Sieradzki magistrat deklaruje współprace z członkami tej nieformalnej grupy. na początku będą to przede wszystkim działania uświadamiające i edukacyjne podejmowane w miejskich szkołach.  – Deklaruję, że nasze ustalenia podjęte na spotkaniu z Sieradzkim Alarmem Smogowym są aktualne. Po ocenie jakości powietrza w przedszkolach i szkołach podejmiemy starania, by rozszerzyć nasze działania – przyznaje prezydent.
Oczyszczacze, które już pojawiły się w Sieradzkich szkołach i przedszkolach to profesjonalne urządzenia, które rekomendowane są właśnie do zastosowania w placówkach oświatowych, szpitalach, biurach, salach konferencyjnych czy hotelach. Wartość jednego oczyszczacza  to 1 411,08 zł (ich cena rynkowa jest trzy-cztery razy wyższa).

Dane techniczne:
Typ oczyszczacza: Fellowes Inc. Aera Max Pro AM IIIS
- wydajność przepływu powietrza - 431 m3/h
- urządzenie wyposażone w 3 filtry (filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA klasy H13)
- poziom hałasu - 28,3 db
- pobór mocy - 99 W
- tryb pracy - manualny i automatyczny ( dostosowuje prace urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu
- urządzenie wyposażone są we wskaźnik  konieczności wymiany filtra HEPA
- urządzenie jest urządzeniem wolnostojącym
- urządzenie jest wyposażone w blokadę rodzicielską
- zaawansowana i udoskonalona technologia EnviroSmart™ 2.0 automatycznie dostosowuje pracę do panujących warunków optymalizując działanie i pobór energii. Urządzenie jako jedyne w Polsce posiada dwa  laserowe czujniki na wlocie i wylocie, które nieustanne monitorują jakość powietrza.

Może Cię zainteresować

Pomoc społeczna. Konkurs ofert Komunikaty

Pomoc społeczna. Konkurs ofert

Nowe boisko przy "Ósemce" Inwestycje

Nowe boisko przy "Ósemce"

Internetowe Konto Pacjenta Komunikaty

Internetowe Konto Pacjenta

Ekologiczne spektakle Relacje

Ekologiczne spektakle

Komentarze