Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

wydarzenie

Wydarzenie Obrazy do noszenia

Obrazy do noszenia

  • Data: 14 października 2020
  • Godzina: 10:00
  • Data zakończenia: 16 listopada 2020
  • Godzina zakończenia: 18:00
  • Adres: Rynek 18, SieradzSerdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy "Obrazy do noszenia", dostępnej w Centrum Informacji Kulturalnej od 14 października do 16 listopada 2020 r. Ekspozycja obejmować będzie ręcznie malowane szale i chusty, wykonane na naturalnym jedwabiu. Autorką wystawy jest Dorota Młynarczyk, wieloletnia nauczycielka plastyki, miłośniczka sztuki i podróży, z których przywiozła inspirację do stworzenia własnych "obrazów do noszenia", mających - poza niezwykłym pięknem - również wartość użytkową.

Dorota Młynarczyk – wieloletnia nauczycielka plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 6 w Sieradzu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie na wydziale artystycznym oraz studia podyplomowe i liczne kursy. Prowadziła zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa, plastyki oraz grafiki warsztatowej. Organizowała zajęcia w pracowni i w plenerze, często przygotowywała swoich podopiecznych do konkursów plastycznych o różnym zasięgu – rejonowym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W celu uatrakcyjnienia zajęć wprowadzała rozmaite techniki plastyczne. Organizowała coroczne wystawy prac plastycznych swoich podopiecznych. Jej wychowankowie i laureaci konkursów, często kontynuowali z powodzeniem naukę w szkołach artystycznych średniego i wyższego szczebla.
Dorota Młynarczyk prowadziła również w latach 2003-2006 warsztaty dla nauczycieli z zakresu zastosowania różnorodnych technik plastycznych na lekcjach w szkole. W latach 2008-2018 prowadziła lekcje plastyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Sieradzu, zapoznając uczniów z wiadomościami zarówno z zakresu sztuk plastycznych, jak i z wiadomościami o sztuce. W ciągu swojej pracy pedagogicznej dbała o rozwijanie zainteresowań, twórczego myślenia, a przede wszystkim nabywania przez uczniów określonych umiejętności i wiadomości z przedmiotu. W Młodzieżowym Domu Kultury pełniła również funkcje kierownicze. Aktualnie jest nauczycielką MDK, który funkcjonuje przy Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu. W życiu prywatnym interesuje się sztuką, jej historią i podróżami.
Malowanym ręcznie jedwabiem zafascynowała się przed laty podczas podróży po Włoszech i Chorwacji. Sztukę ręcznego malowania zgłębiła podczas kursów i warsztatów. Obecnie maluje artystycznie na jedwabiu, zależy jej przede wszystkim na użytkowości wykonanych prac. Tworzy głównie apaszki i szale do noszenia.

Może Cię zainteresować

Sukces młodej pianistki Inne

Sukces młodej pianistki

Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu Inne

Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu

Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj Komunikaty

Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj

Nowa droga coraz bliżej Inwestycje

Nowa droga coraz bliżej

Komentarze