Post

aktualność

Aktualność O grzebień Mistrza Antoine'a

O grzebień Mistrza Antoine'a


17 szkół zgłosiło swój udział w V Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim "O grzebień Mistrza Antoine'a". Uczennice klas fryzjerskich rywalizują w konkurencji zatytułowanej "Kwiaty we włosach".

W tym roku "o grzebień Antoine'a" rywalizowały same kobiety. Wśród modelek dominowały bardzo długie włosy, z których powstawały -  czasem bardzo skomplikowane - konstrukcje. Jury złożone z profesjonalistów oceniało nie tylko wykonanie ale i pomysł na fryzurę.

Konkurs od pięciu lat organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Sieradzu, w którym w klasie fryzjerski co roku uczy się wielu adeptów sztuki fryzjerskiej. Bo właśnie sztuka nazywane jest dziś fryzjerstwo - dzięki Antoniemu Cierplikowskiemu z Sieradza.

- Nazywany dyktatorem mody, królem czy cesarzem fryzjerów Antoine Cierplikowski jest patronem naszego konkursu - mówiła podczas otwarcia konkursu Magda Marciniak, dyrektor ZSP nr 2

- Tak jak A. Cierplikowski kochał nasze miasto - tak mam nadzieję i Wy je pokochacie. Zapraszam do obejrzenia Sieradza i życzę prac i inspiracji godnych samego mistrza - mówił Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Zwyciężczynie konkursu:
I miejsce - Kinga Woreta z Turku
I miejsce - Aleksandra Bryś z Sieradza
III miejsce- Witkoria Wircho z Pabianic

Komentarze