Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność O feriach i współpracy z Miastem. Kurator Oświaty w Sieradzu.

O feriach i współpracy z Miastem. Kurator Oświaty w Sieradzu.


Taki partner jak samorząd Sieradza jest najlepszym partnerem dla oświaty – mówił podczas konferencji prasowej w Sieradzu Waldemar Flajszer, Kurator Oświaty w Łodzi . Podczas spotkania z władzami miasta Sieradza rozmawiał o wytycznych dotyczących półkolonii a także o ewentualnym powrocie dzieci do szkół.

Kurator Oświaty wizytował dzisiaj szkoły podstawowe w Sieradzu, prowadzone przez samorząd Miasta. Jak podsumował – kultura pracy tych szkół i ich dyrektorek, jest bardzo budująca.  
Tylko w SP nr 10 im. B. Zwolińskiego działa 5 grup kolonijnych. W sumie 58 dzieci może korzystać z zajęć przygotowanych przez placówkę. Z podobną aprobatą Waldemar Flajszer mówił o Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8, gdzie odbywała się konferencja prasowa.

- Poziom materialny edukacji, szkół, jest bardzo wysoki. Dzieci są pod dobrą opieką, grupy kolonijne działają. 114 dzieci w całym powiecie a 3 tys. w całym województwie korzysta z oferty naszych szkół podczas ferii zimowych – podkreślał kurator.
Podsumował także zaangażowane przez Miasto środki w rozwój edukacji w 2020 roku. W tym budowę sali gimnastycznej przy SP 4.

Samorząd Miasta Sieradza pozyskał w zeszłym roku, przy wsparciu rządowych programów, blisko 470 tys. złotych. To wsparcie dla nauczycieli, wyposażenie szkół. Samorząd o nie dba.

Na organizację ferii zimowych Miasto Sieradz przeznaczyło 120 tysięcy złotych. To oferta szkół, Sieradzkiego Centrum Kultury czy MOSiR Sieradz.Czy dzieci wrócą po feriach do szkół? Jak podkreślił Waldemar Flajszer musimy mieć świadomość panującej pandemii i sytuacji, która ulega zmianom. Najważniejsze w podejmowaniu decyzji o powrocie dzieci do szkół będą najbliższe dni. W województwie 70% nauczycieli i 60% pracowników szkoły, zadeklarowało chęć skorzystania z tekstów na obecność COVID-19.

- Jako ozdrowieniec  chciałbym zaapelować, by jak najwięcej osób skorzystało z tego przywileju – mówił na konferencji Paweł Osiewała Prezydent Sieradza. Covid to nie wyrok. Warto skorzystać z  testów, by nie stwarzać zagrożenia dla tych, z którymi będziemy przebywać po powrocie do szkół. Przypomniał także, że od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia wśród nauczycieli właśnie.
Na zakończenie spotkania Kurator Oświaty w Łodzi przedstawił nowego dyrektora Delegatury w Sieradzu, którym został pan Cezariusz Mostowski.

Może Cię zainteresować

Bezpiecznie na drodze ze Strażnikami Miejskimi Relacje

Bezpiecznie na drodze ze Strażnikami Miejskimi

O komiksie wiedzą wszystko Inne

O komiksie wiedzą wszystko

Komentarze