Post

aktualność

Aktualność Nowy skarbnik Sieradza

Nowy skarbnik Sieradza

Po 35 latach pełnienia funkcji skarbnika miasta Elżbieta Gruda odchodzi na emeryturę. Zastąpi ją Jakub Kulesza. Decyzję taką podjęli radni miejscy.

Odwołanie dotychczasowego skarbnika i powołanie nowego zatwierdzili w głosowaniu radni podczas sesji 19 lipca. Zmiana ta wchodzi w życie z początkiem sierpnia.  – Przez wiele lat przeprowadzała miasto niejeden raz przez trudne momenty – mówił Paweł osiewała, prezydent Sieradza

Kim jest nowy skarbnik miasta? Jakub Kulesza to 40-letni mieszkaniec Słomkowa Mokrego (gmina Wróblew). Został powołany na stanowisko na wniosek prezydenta Sieradza. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu i Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale zarządzania. W swojej karierze zawodowej był głównym księgowym w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu, 8 lat pracował w Sądzie Rejonowym w Kaliszu (z czego 7 lat również na stanowisku głównego księgowego). Dodatkowo pełnił funkcję pozaetatowego członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Sieradzu i jest biegłym sądowym z zakresu rachunkowości i finansów przy Sądzie Okręgowym w Sieradzu. Przez ostatni rok pełnił rolę dyrektora Centrum Obsługi Finansów w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Spotkanie noworoczne i nagrody Prezydenta Sieradza Relacje

Spotkanie noworoczne i nagrody Prezydenta Sieradza

Komentarze