Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Nowy rok w szkole

Nowy rok w szkole


Dzisiaj nowy rok szkolny rozpoczęło w Sieradzu blisko 3 tys. uczniów w sześciu miejskich szkołach. Naukę rozpoczęło także ponad tysiąc przedszkolaków. To szczególny rok, który przebiegnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla niektórych wyjątkowy jeszcze z innego powodu – w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu, uczniowie rozpoczynają naukę z nowym boiskiem i ogródkiem dydaktycznym.

Budowa boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu wraz z urządzeniami technicznymi została dofinansowana przez samorząd województwa łódzkiego w kwocie 90.tys. zł. Wartość całego projektu to 346.345,38 zł.

- Chciałabym bardzo podziękować Prezydentowi Sieradza za to, że nasi wychowankowie mogą korzystać z nowego zaplecza sportowego – mówiła podczas otwarcia boiska Renata Sobczak Dyrektor SP nr 8.


Nowe boisko szkolne o nawierzchni trawiastej  ma wymiary 20 x 28,50 m i oświetlenie, które pozwala korzystać z niego także w godzinach popołudniowych. Murawę otaczają estetyczne ławki a w sąsiedztwie znajduje się ogródek dydaktyczny dofinansowany z WFOSiGW.

- Dzisiaj ten kompleks dopełnia wszelkich potrzeb dydaktycznych, będzie służył wychowankom tej placówki przez długie lata. Życzę Wam by ten rok szkolny obfitował w dobre oceny i w codzienne radości – mówił podczas uroczystości Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Uczniowie SP nr 8 mogą korzystać z nowego zaplecza szkoły. W ogródku dydaktycznym rosną kwiaty i zioła. Część z roślin spełnia interaktywną rolę: pachnie, ma szorstką lub gładką strukturę liści – to ważne w edukacji dzieci z niepełnosprawnościami. Ogródek dydaktyczny kosztował 57 tys. zł z czego prawie 50 tys. zł wyniosła dotacja z WFOŚiGW.

Może Cię zainteresować

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny Komunikaty

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny

Lato w Mieście – finałowy weekend Rozrywka

Lato w Mieście – finałowy weekend

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Nowa droga coraz bliżej Inwestycje

Nowa droga coraz bliżej

Komentarze