Post

aktualność

Aktualność Nowe zatoki i przystanki autobusowe

Nowe zatoki i przystanki autobusowe

170 tys. zł zapisano w miejskim budżecie na inwestycje związane m.in. z budową zatok autobusowych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej osiedli domów jednorodzinnych w rejonie ulic Armii Krajowej oraz Jana Pawła II.

W związku z planowanym rozszerzeniem siatki połączeń komunikacji miejskiej, która ma na celu przede wszystkim zwiększenie dostępności mieszkańców do transportu publicznego na terenie miasta Sieradza, planowane są prace związane z opracowaniem dokumentacji i budową dwóch zatok autobusowych. Te mają powstać w pasie drogowym ullicy W. Łokietka w Sieradzu. Zatoki autobusowe zbudowane zostaną w rejonie Szkoły Podstawowej nr 9 ( po stronie Medana Pharma S.A.) oraz  w rejonie skrzyżowania z ul. Jagiellońską (po stronie banku BNP Paribas Bank S.A.).

W celu umożliwienia swobodnego ruchu komunikacyjnego z osiedla domów jednorodzinnych z ulic: Harcerskiej, Cierplikowskiego, Sybiraków do ulicy Armii Krajowej planowane jest natomiast wybudowanie zjazdu z ul. Sybiraków na ul. Armii Krajowej. Obecnie wysoki krawężnik uniemożliwia mieszkańcom swobodny ruch komunikacyjny
W podobnym celu wykonany będzie zjazd z drogi wewnętrznej dla nieruchomości zlokalizowanych pomiędzy ul. Różaną a ul. Jana Pawła II. Działki te obecnie nie posiadają dostępu do drogi publicznej. Planowana lokalizacja zjazdu na ul. Jana Pawła II to obszar  pomiędzy istniejącym zjazdem indywidualnym a przystankiem autobusowym.

Pozostałe środki finansowe zabezpieczone w budżecie miasta  będą wykorzystane na urządzenie przystanków autobusowych w rejonie ul. 11 Listopada w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Wokalny casting w SCK Rozrywka

Wokalny casting w SCK

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny Komunikaty

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny

Sieradz lubię TV - 17.09.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 17.09.2020

Pierwsze efekty inwestycji już widoczne Inwestycje

Pierwsze efekty inwestycji już widoczne

Komentarze