Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Nowe rozdanie w relacjach z organizacjami pozarządowymi

Nowe rozdanie w relacjach z organizacjami pozarządowymi

- Nikt nie wie lepiej tego, co potrzebują mieszkańcy niż te osoby, które w tej społeczności żyją - mówił  prezydent Paweł Osiewała, podczas spotkania z sieradzkimi organizacjami pozarządowymi, które odbyło się w miejscowym magistracie

W spotkaniu, oprócz prezydenta i pracowników Urzędu Miasta Sieradza, udział wzięli przede wszystkim przedstawiciele blisko trzydziestu organizacji pozarządowych, które działają na terenie miasta. To, przede wszystkim, było poświęcone wypracowaniu nowych, udoskonalonych form współpracy pomiędzy magistratem a organizacjami. - Chciałbym, jak najbardziej zaktywizować organizacje pozarządowe, by efektywność wydawania środków była jak największa. Przede wszystkim chcielibyśmy zwiększyć udział grantów w strukturze dofinansowania. Bardzo często to właśnie nieduże środki, na nieduże działania dają najlepsze efekty - wyjaśniał Paweł Osiewała.

Z dobrym przyjęciem przedstawicieli organizacji, którzy byli obecni na spotkaniu, spotkała się inicjatywa Miasta, by od przyszłego roku, zgodnie z ustawą, wprowadzić także tryb bezkonkursowy pozyskiwania środków przez NGOs-y a także utworzenia coworkingowej przestrzeni, w której organizacje pozarządowe mogłyby się spotykać i pracować. 

Może Cię zainteresować

Kolejna świet(l)na inwestycja Inwestycje

Kolejna świet(l)na inwestycja

Sieradz w Brukseli Kultura

Sieradz w Brukseli

Dofinansowanie do budowy przejść dla pieszych Inwestycje

Dofinansowanie do budowy przejść dla pieszych

5 listopada mniej czasu na dowody osobiste Komunikaty

5 listopada mniej czasu na dowody osobiste

Komentarze