Post

aktualność

Aktualność Nowe boisko przy "Ósemce"

Nowe boisko przy "Ósemce"

Sieradzki magistrat pozyskał 90 tys. zł dotacji na budowę boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 wraz z urządzeniami technicznymi. Symboliczny czek z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego odebrała Renata Sobczak, dyrektor placówki.

- Głównym celem inwestycji jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz sprzyjanie tworzeniu warunków dla rozwoju sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Nowoczesna infrastruktura sportowa, którą będzie dysponowała placówka przyczyni się do zapewnienia aktywnego i zdrowego trybu życia wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Sieradza - wyjaśnia Renata Sobczak. W ramach inwestycji przede wszystkim wykonane zostanie:
•    boisko szkolne o nawierzchni trawiastej o wymiarach 20 x 28,50 m,
•    utwardzone dojście do boiska,
•    wykonanie z dwóch stron boiska piłkochwytów o wysokości ok. 435 cm ,
•    wykonanie oświetlenia boiska, umieszczonego na 4 słupach oświetleniowych o wysokości 8m,
•    wykonanie instalacji nawadniającej
•   ustawienie 4 ławek wolnostojących w obrębie boiska.

Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Koszt całkowity zadania to 346.345,38 zł. Wkład własny w wysokości 250.000 zł został zabezpieczony w tegorocznym budżecie Miasta.
Boisko ma być zbudowane do końca listopada tego roku.

To nie jedyny sieradzki projekt, który otrzymał dofinansowanie. 12 tys. zł na zorganizowanie Mityngu Lekkoatletycznego udało się pozyskać ULKS MOSiR Sieradz. Wydarzenie, któremu towarzyszyć będą też Mistrzostwa Polski w biegu na 5.000 metrów w kategorii juniorów i seniorów, odbędą się 3 sierpnia.


Może Cię zainteresować

Dłuuuugi weekend w Sieradzu Komunikaty

Dłuuuugi weekend w Sieradzu

Znów mamy wakcje...

Znów mamy wakcje...

Umowa na pumptrack podpisana Inwestycje

Umowa na pumptrack podpisana

Rajd rowerowy szlakiem sieradzkich mostów - zapisy Komunikaty

Rajd rowerowy szlakiem sieradzkich mostów - zapisy

Komentarze