Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Nowa siłownia dla sportowców

Nowa siłownia dla sportowców


Sportowcy z Sieradza mogą korzystać z nowej siłowni na terenie MOSiR w Sieradzu. Dotychczasowe wyposażenie pochodziło z przełomu XX i XXI wieku, a sala w której się znajdowało pamiętała jeszcze lata 70. Nowa siłownia robi wrażenie.

- 16 listopada przekazujemy w użytkowanie sieradzkim sportowcom zmodernizowaną siłownię. Została ona wyremontowana i zmodernizowana środkami finansowymi Urzędu Miasta Sieradza oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Wartość inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych – mówi dyrektor MOSiR Piotr Iszczek.
Do dyspozycji sportowców jest nowoczesny obiekt wyposażony w urządzenia do treningu siłowego, dostosowane do potrzeb sportu wyczynowego. Dobór wyposażenia nowej siłowni był konsultowany z trenerami i klubami korzystającymi na co dzień z obiektów ośrodka.  Jestem pewny, że nowoczesny i zmodernizowany obiekt podniesie standard świadczonych przez nasz ośrodek usług i znacząco wpłynie na jakość treningów sieradzkich sportowców – dodaje Piotr Iszczek.

- Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta Sieradza i Urzędu Marszałkowskiego, które złożyły się na remont i wyposażenie tego obiektu – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.  Dofinansowanie ze strony samorządu Województwa Łódzkiego wyniosło 80 tys. zł.

Środki przeznaczono na kompleksowy remont pomieszczenia od podłogi przez tynki i sufit. W ramach pozyskanej dotacji wyremontowano pomieszczenie siłowni m.in. poprzez wykonanie nowego wejścia, nowej podłogi, likwidację ściany między salami, wymianę grzejników. Sala zyskała nowe nawietrzniki okienne, centralne ogrzewanie, a także została wyposażona w nowoczesny sprzęt w postaci ławek, drabinek, atlasów i innych urządzeń.

Może Cię zainteresować

Nowy monitoring w SP nr 4 Inne

Nowy monitoring w SP nr 4

Widawska od nowa Inwestycje

Widawska od nowa

Sukces młodej pianistki Inne

Sukces młodej pianistki

Kolejne wycieczki edukacyjne Inne

Kolejne wycieczki edukacyjne

Komentarze