Post

aktualność

Aktualność Nowa siatka połączeń MPK

Nowa siatka połączeń MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu rozpoczyna badania potoku ruchu pasażerów w autobusach. Przy okazji badań podróżujący miejskimi autobusami mogą zgłaszać swoje uwagi.

Badania rozpoczynają się w sobotę 5 października i potrwają do najbliższego czwartku. - Zależy nam na tym, by stworzyć nową siatkę połączeń, lepiej skomunikować całe miasto i zwiększyć częstotliwość oferowanych połączeń - wyjaśnia powody prowadzonych badań Arkadiusz Podsiadły, prezes MPK.

Za ich przeprowadzenie jest odpowiedzialna firma Public Transport Consulting Marcin Gromadzki z Gdyni. - Jesteśmy pasjonatami komunikacji publicznej i posiadamy know how, którym dzielimy się z zarządzającymi komunikacją w całej Polsce - wyjaśnia Mariusz Józefowicz z PTC.

Jak będą wyglądać badania? - Od jutra w autobusach sieradzkiego MPK będą jeździć przeszkoleni przez nas ankieterzy. Ich zadaniem będzie odnotowywać wszystkie osoby wsiadające, wysiadające i pozostające w autobusie na każdym z przystanków. Ankieterzy, wyposażeni w identyfikatory, będą jeździć na wszystkich liniach miejskich a także na trasie do Zduńskiej Woli - tłumaczy Józefowicz.

W czasie trwania badań, pasażerowie będę mogli także zgłaszać ankieterom swoje uwagi. - Chodzi nam głównie o propozycje zwiększenia oferty, zmiany godzin kursów ale także liczymy na inne uwagi praktyczne, jak chociażby te dotyczące estetyki autobusów - mówi prezes MPK.

Badania potrwają do 10 października, natomiast do końca listopada PTC będzie musiało przedstawić ich analizę. To właśnie na jej podstawie i dalszych konsultacji MPK Sieradz w przyszłym roku zaproponuje nową siatkę połączeń.

Może Cię zainteresować

Betlejemskie Światełko Pokoju w Sieradzu Inne

Betlejemskie Światełko Pokoju w Sieradzu

Awaria kolektora usunięta Komunikaty

Awaria kolektora usunięta

28. Finał WOŚP. Mamy rekord Relacje

28. Finał WOŚP. Mamy rekord

Konkurs filmowy. Szczęśliwa trzynastka Edukacja

Konkurs filmowy. Szczęśliwa trzynastka

Komentarze