Post

aktualność

Aktualność Uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego

Uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego


„W każdą rocznicę Powstania przywołujemy tę symbolikę, aby kolejnym pokoleniom przypomnieć o rodakach, którzy - często w bardzo młodym wieku - wzięli na siebie ciężar odpowiedzialności za sumienie i morale narodu” – mówił podczas uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego, wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak. Uroczystość pod pomnikiem przy ulicy Powstańców Warszawy rozpoczęła się o godzinie 17.00.

 

W godzinę „W” przed pomnikiem zjawili się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, harcerze i mieszkańcy. Wiązanki kwiatów w imieniu miasta złożyli wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak, Przewodnicząca RM w Sieradzu Urszula Rozmarynowska i radni.

Jak podkreślali uczestnicy uroczystości pod pomnikiem poświęconym „Warszawie – miastu niepokonanemu”, Powstanie Warszawskie jest wyjątkowym wydarzeniem w polskiej historii. „Jak żadne inne łączy w sobie heroizm powstańców, poświęcenie setek tysięcy cywilów, poczucie narodowej dumy oraz gorycz porażki. Jest symbolem patriotyzmu, pragnienia wolności i nierównej walki w obronie szczytnych ideałów.”

Wieczorem w hołdzie powstańcom, którzy 1 sierpnia 1944 r. stanęli do walki z niemieckim okupantem,  fasadę budynku Starostwa Powiatowego przez kilka godzin rozświetlała kotwica – symbol Polski Walczącej.

 

Może Cię zainteresować

Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie. Inwestycje

Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie.

1 sierpnia zawyją syreny Kultura

1 sierpnia zawyją syreny

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Kultura

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sieradz lubię TV - 2.07.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 2.07.2020

Komentarze