Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Nakręć się na pomaganie... nakrętkami

Nakręć się na pomaganie... nakrętkami


43 worki po 120 litrów każdy odebrało sieradzkie Stowarzyszenie "Na Psią Łapę - Sercem Psa".  W workach znajdowały się nakrętki, które sieradzanie wrzucali do "serduchowych" pojemników przeznaczonych do ich zbiórki.

Zgromadzone zakrętki wolontariusze ze Stowarzyszenia zważą, posegregują i zawiozą do firmy recyklingowej. Ta, w zamian za dostarczony surowiec, który będzie wykorzystany do stworzenia regranulatu, przekaże określoną kwotę na jej konto. Akcja odbioru nakrętek koordynowana była przy współudziale Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu, która skontaktowała się ze Stowarzyszeniem "Na Psią Łapę - Sercem Psa".

Kolejne nakrętki systematycznie trafiają do "serduchowych" pojemników. Gdy te zostają wypełnione, ich opróżnieniem zajmują się pracownicy sieradzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Kolejna porcja worków z nakrętkami trafi na pomoc dla Krzysia Smarzycha z Przedszkola nr 15 w Sieradzu, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Charakterystyczne pojemniki pojawiły się przed budynkiem Urzędu Miasta i "Zielonym ryneczkiem" w kwietniu, na wniosek radnych miejskich.

Może Cię zainteresować

Sieradzka flaga w Rzepnicy Inne

Sieradzka flaga w Rzepnicy

Rondo ma imię Rada Miejska

Rondo ma imię

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021 Komunikaty

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021

EURO 2020. Sieradzka Strefa Kibica Rozrywka

EURO 2020. Sieradzka Strefa Kibica

Komentarze