Post

aktualność

Aktualność Najlepsi policjanci "Drogówki

Najlepsi policjanci "Drogówki


24 najlepszych policjantów, wydziałów drogowych komend regionu łódzkiego, uczestniczyło w wojewódzkich eliminacjach XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego. W Sieradzu policjanci sprawdzali swoje umiejętności kierując ruchem na jednym ze skrzyżowań oraz na torze Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy.

Policjanci zmierzyli się w kilku konkurencjach. Między innymi musieli wykazać się znajomością teorii w specjalnie przygotowanym dla nich teście. Sprawdzane były również ich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, kierowania ruchem na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną (tę ostatnią umiejętność sprawdzali na skrzyżowaniu alei Grunwaldzkiej/ul. Jana Pawła II/ul. Broniewskiego) czy jeździe na motocyklu, na którym mieli do pokonania tor specjalnie przygotowany w sieradzkim ODTJ.

- Płynnie, zgodnie z wytycznymi, ale też z gracją - tak policjant powinien kierować ruchem. To jeden z elementów, który będzie się składał na ocenę w klasyfikacji generalnej - tłumaczył podkomisarz Kamil Wnukowski, z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W wojewódzkich eliminacjach najlepszy okazał się  asp. Norbert Wójcik z komendy powiatu łódzkiego wschodniego. Drugie miejsce zajał sierż. sztab. Tomasz Koniecki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i to właśnie oni będą reprezentować województwo łódzkie na szczeblu centralnym. Zawody ogólnopolskie odbędą się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Trzecie miejsce zajął st. sierżant Krzysztof Grzelak z KPP Sieradz.

Jednym z fundatorów nagród w konkursie był Urząd Miasta Sieradza. Magistrat zorganizował również dla uczestników konkursu wycieczkę z przewodnikiem po Sieradzu.


Może Cię zainteresować

Nowa Starowarcka Inwestycje

Nowa Starowarcka

Będzie wiało... mocno Komunikaty

Będzie wiało... mocno

Sieradz w geotermalnej awangardzie Inwestycje

Sieradz w geotermalnej awangardzie

Smart seniorzy Relacje

Smart seniorzy

Komentarze