Post

aktualność

Aktualność Nagrody Prezydenta Miasta Sieradza

Nagrody Prezydenta Miasta Sieradza

Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała, wręczył nagrody osobom i instytucjom, które nie tylko budują pozytywny wizerunek Sieradza, ale również aktywnie włączają się w życie kulturalne, artystyczne i sportowe Sieradza.

Okazją do wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Sieradza było tradycyjne spotkwanie noworoczne. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkali się przedstawiciele kultury, sportu, organizacji pozarządowych, biznesu, samorządu i posłowie, z ministrem spraw zagranicznych, Witoldem Waszczykowskim na czele. Nagrody przyznane zostały po raz pierwszy w trzech kategoriach: osobowość roku, inwestor-mecenas oraz  „Sieradz lubię”. W pierwszej prestiżowe statuetki odebrali Maciej Milak i Robert Kielek, miłośnicy historii i odkrywcy szczątków Teofila Jurka, żołnierza 31. Pułku Strzelców Kaniowskich, bohatera walk Nad Wartą z 1939 r. - Nie spodziewaliśmy się, że Teofil Jurek, żołnierz polskiej armii stanie się niejako także ambasadorem ziemi sieradzkiej, bo historia z jego odkryciem stała się znana w całej Polsce. Miasto Sieradz dzięki temu odkryciu wypłynęło pod kątem historycznym. Mam nadzieję, że to pozostawi jakiś trwały ślad w nas wszystkich, a miasto doceni dodatkowo postać podporucznika Teofila Jurka nadając jego imię jednej z ulic - mówił tuż po otrzymaniu nagrody Maciej Milak. 
W drugiej kategorii nagrodę otrzymała Ceramika Tubądzin a w trzeciej Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu, doceniona za zaangażowanie w działalność kulturalną na rzecz miasta.  - My jeszcze nie zasłużyliśmy na takie wyróżnienie. Zbyt wiele nie zrobiliśmy, pożyczyliśmy 150 milionów złotych i je wydaliśmy. Wszystko co najtrudniejsze więc jeszcze przed nami. Dysponujemy takim potencjałem ludzkim i technologią, że ten pełny sukces przyjdzie i będzie to sukces nie tylko dla nas, ale dla całego regionu. - wyjaśniał Mirosław Jędrzejczyk, prezes Ceramiki Tubądzin. 
W spotkaniu noworoczonym i w uroczystości wręczenia nagród udział wziął także Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - Sieradz zdecydowanie ruszył do przodu, jest i nowoczesny, i ciekawy, i dobrze skomunikowany. Tych przymiotników można wymieniać wiele - chwalił Sieradz marszałek.

Może Cię zainteresować

"Zielony ryneczek" otwarty Inwestycje

"Zielony ryneczek" otwarty

Oznakuj rower Komunikaty

Oznakuj rower

Ostrzeżenie przed upałami Komunikaty

Ostrzeżenie przed upałami

Uwaga na burze i grad Komunikaty

Uwaga na burze i grad

Komentarze