Post

aktualność

Aktualność Nagrody Prezydenta Miasta dla zdolnych uczniów i studentów

Nagrody Prezydenta Miasta dla zdolnych uczniów i studentów


Pięćdziesięciu młodych sieradzan, uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów otrzymało nagrody prezydenta przyznane przez Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w nauce.

Wśród 50 nagrodzonych znalazło się 32 gimnazjalistów, 8 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 10 studentów. Nagrodzeni otrzymali nagrody od sześciuset do tysiąca złotych. W sumie na nagrody dla młodych, zdolnych sieradzan magistrat przeznaczył 40 tys. zł. Uroczystość odbyła się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Nagrody wręczali Paweł Osiewała, prezydent Sieradza oraz Mirosław Antoni Owczarek, przewodniczący sieradzkiej Rady Miejskiej. Ciężkiej pracy i osiągnięć z niej wynikających młodym sieradzanom gratulował również Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - Sieradz nauką stoi. Mamy w mieście bardzo dużo zdolnej młodzieży, która do tego nie wstydzi się chwalić dobrymi wynikami. Wy młodzi otrzymaliście dar od swoich rodzice. Chciałbym również, żebyście pamiętali o tych, którzy was kształtują, o nauczycielach i wychowawcach i w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, że jesteście na takim etapie rozwoju a nie innym  - mówił Paweł Osiewała.  
Uroczystemu wręczeniu wyróżnień towarzyszył artystyczny występ w wykonaniu Katarzyny Antoniak i Marka Matuszczaka, nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. 

Może Cię zainteresować

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem Komunikaty

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Orszak Trzech Króli Inne

Orszak Trzech Króli

Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica Inwestycje

Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica

Drogowe umowy Inwestycje

Drogowe umowy

Komentarze