Post

aktualność

Aktualność Nagrody Prezydenta Miasta dla zdolnych uczniów i studentów

Nagrody Prezydenta Miasta dla zdolnych uczniów i studentów


Pięćdziesięciu młodych sieradzan, uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów otrzymało nagrody prezydenta przyznane przez Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w nauce.

Wśród 50 nagrodzonych znalazło się 32 gimnazjalistów, 8 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 10 studentów. Nagrodzeni otrzymali nagrody od sześciuset do tysiąca złotych. W sumie na nagrody dla młodych, zdolnych sieradzan magistrat przeznaczył 40 tys. zł. Uroczystość odbyła się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Nagrody wręczali Paweł Osiewała, prezydent Sieradza oraz Mirosław Antoni Owczarek, przewodniczący sieradzkiej Rady Miejskiej. Ciężkiej pracy i osiągnięć z niej wynikających młodym sieradzanom gratulował również Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - Sieradz nauką stoi. Mamy w mieście bardzo dużo zdolnej młodzieży, która do tego nie wstydzi się chwalić dobrymi wynikami. Wy młodzi otrzymaliście dar od swoich rodzice. Chciałbym również, żebyście pamiętali o tych, którzy was kształtują, o nauczycielach i wychowawcach i w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, że jesteście na takim etapie rozwoju a nie innym  - mówił Paweł Osiewała.  
Uroczystemu wręczeniu wyróżnień towarzyszył artystyczny występ w wykonaniu Katarzyny Antoniak i Marka Matuszczaka, nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. 

Może Cię zainteresować

Biały, podwieszony symbol Sieradza Relacje

Biały, podwieszony symbol Sieradza

Pieniądze na budowę ronda Inwestycje

Pieniądze na budowę ronda

Sieradzkie Wrota Czasu 2019 Komunikaty

Sieradzkie Wrota Czasu 2019

Startują mikrogranty Komunikaty

Startują mikrogranty

Komentarze