Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Nagroda dla wspaniałego sportowca

Nagroda dla wspaniałego sportowca


Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, wręczył nagrodę Tomaszowi Ratajczykowi, lekkoatlecie ze Zduńskiej Woli, który zajął drugie miejsce w Plebiscycie "7 wspaniałych na najpopularniejszych sportowców i trenera Ziemi Sieradzkiej 2020 roku".

Tegoroczny plebiscyt, organizowany przez rozgłośnię Nasze Radio, ze względów epidemiologicznych wygląda nieco inaczej, niż w poprzednich latach. Ogłoszenie wyników nastąpiło nie na tradycyjnej gali, ale w radiowej redakcji. Tam też wyróżnieni sportowcy spotykają się z organizatorami i patronami plebiscytu. W piątek radiowym gościem był Tomasz Ratajczyk. To młody zawodnik, który już po raz piąty znalazł się w najlepszej siódemce plebiscytu. W 2018 roku również zajął 2. miejsce. W poprzednim sezonie Tomek po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najbardziej utalentowanych lekkoatletów w kraju. Został wicemistrzem Polski juniorów w rzucie młotem, a przez jakiś czas z wynikiem 75.74 m był też rekordzistą kraju w kategorii juniorów. Jego rekord został poprawiony i jest obecnie drugi na listach wszech czasów. Od 2020 roku trenuje w Warszawie, ale jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował klub PARK Zduńska Wola. Teraz jest już zawodnikiem AZS-u AWF Warszawa.

Czek na 1000 zł zdolnemu zawodnikowi wręczył Paweł Osiewała. Nagrody wręczył także Sławomir Balcerzak, prezes rozgłośni Nasze Radio oraz Krystian Krogulecki, burmistrz Miasta Warty.

Może Cię zainteresować

Rowerowa Stolica Polski.  Trening czas zacząć Sport

Rowerowa Stolica Polski. Trening czas zacząć

Mityng Otwarcia Sezonu w Sieradzu! Sport

Mityng Otwarcia Sezonu w Sieradzu!

Pieniądze na boisko "na oponach" Sport

Pieniądze na boisko "na oponach"

Nordic walking z MOSiR-em Sport

Nordic walking z MOSiR-em

Komentarze