Post

aktualność

Aktualność Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sieradzu

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sieradzu

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Sieradzu, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego systemu oświaty. Teraz musi ją zaopiniować Kurator Oświaty w Łodzi. Ma na to 21 dni.

Zgodnie z nowymi zapisami reformy Rada Miejska ma czas do końca marca na przyjęcie uchwały ostatecznej, która dostosuje sieć szkół podstawowych do nowego ustroju szkolnego.

W Sieradzu od 1 września  2017 roku wszystkie szkoły będą funkcjonować nadal. Zgodnie z reformą Ministerstwa Edukacji Narodowej zlikwidowane zostaną gimnazja. Rada Miejska przyjęła propozycję  Prezydenta Miasta Sieradza, w której gimnazja włączone zostaną w  struktury szkół podstawowych : Gimnazjum nr 1 włączone zostanie  do Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 1, a Gimnazjum nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 4.

Dla nas najważniejsze są dzieci i nauczyciele. Zrobimy wszystko by ta reforma była przeprowadzona tak, by jak najmniej to odczuli – mówił podczas sesji Prezydent Paweł Osiewała.

Zgodnie z przyjętą uchwałą „dokonane zmiany w obwodach szkół uwzględniają aspekt odległości ucznia do szkoły i możliwości techniczne każdej z placówek, tak by każdemu z uczniów zapewnić właściwe warunki do edukacji.” Jednocześnie „włączenie gimnazjów do szkół podstawowych we wszystkich trzech przypadkach spowoduje, że szkoły podstawowe mimo ogólnego zwiększenia liczby oddziałów do ośmiu klas, będą miały do dyspozycji bazę dydaktyczną dotychczasowych gimnazjów".

Może Cię zainteresować

Razem budowaliśmy Sieradz... Relacje

Razem budowaliśmy Sieradz...

Budka dla skrzydlatych Komunikaty

Budka dla skrzydlatych

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem Komunikaty

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Sieradz gra z WOŚP Inne

Sieradz gra z WOŚP

Komentarze