Post

aktualność

Aktualność Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sieradzu

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sieradzu

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Sieradzu, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego systemu oświaty. Teraz musi ją zaopiniować Kurator Oświaty w Łodzi. Ma na to 21 dni.

Zgodnie z nowymi zapisami reformy Rada Miejska ma czas do końca marca na przyjęcie uchwały ostatecznej, która dostosuje sieć szkół podstawowych do nowego ustroju szkolnego.

W Sieradzu od 1 września  2017 roku wszystkie szkoły będą funkcjonować nadal. Zgodnie z reformą Ministerstwa Edukacji Narodowej zlikwidowane zostaną gimnazja. Rada Miejska przyjęła propozycję  Prezydenta Miasta Sieradza, w której gimnazja włączone zostaną w  struktury szkół podstawowych : Gimnazjum nr 1 włączone zostanie  do Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 1, a Gimnazjum nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 4.

Dla nas najważniejsze są dzieci i nauczyciele. Zrobimy wszystko by ta reforma była przeprowadzona tak, by jak najmniej to odczuli – mówił podczas sesji Prezydent Paweł Osiewała.

Zgodnie z przyjętą uchwałą „dokonane zmiany w obwodach szkół uwzględniają aspekt odległości ucznia do szkoły i możliwości techniczne każdej z placówek, tak by każdemu z uczniów zapewnić właściwe warunki do edukacji.” Jednocześnie „włączenie gimnazjów do szkół podstawowych we wszystkich trzech przypadkach spowoduje, że szkoły podstawowe mimo ogólnego zwiększenia liczby oddziałów do ośmiu klas, będą miały do dyspozycji bazę dydaktyczną dotychczasowych gimnazjów".

Może Cię zainteresować

Szukamy rówieśników sieradzkiego mostu Komunikaty

Szukamy rówieśników sieradzkiego mostu

Sieradzkie Wrota Czasu 2019 Komunikaty

Sieradzkie Wrota Czasu 2019

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunikaty

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów

OSA razy dwa Komunikaty

OSA razy dwa

Komentarze