Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

wydarzenie

Wydarzenie Muzyka w Dawnym Sieradzu - Recital Mistrzowski Koncert Thomasa Dunforda

Muzyka w Dawnym Sieradzu - Recital Mistrzowski Koncert Thomasa Dunforda

  • Data: 05 listopada 2022
  • Godzina: 19:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: ul. Dominikańska 16, Sieradz
  • Profil Facebook


Miejsce:  Klasztor Sióstr Urszulanek w Sieradzu

WSTĘP WOLNYw programie:  J. Dowland, S.L. Weiss, J.S. Bach

Thomas Dunford

Urodzony w Paryżu w 1988 roku Thomas Dunford odkrył lutnię w wieku 9 lat dzięki Claire Antonini, swojej pierwszej nauczycielce. Studia ukończył w 2009 roku w Konserwatorium Paryskim (CNR), gdzie jednogłośnie otrzymał I nagrodę w klasie Charlesa-Edouarda Fantina. Kontynuował studia w Schola Cantorum Basiliensis z Hopkinsonem Smithem oraz uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich z lutnistami, taki jak Rolf Lislevand i Julian Bream, oraz w warsztatach z Eugene Ferre, Paulem O’Dette, Pascale Boquet, Benjaminem Perrotem i Eduardo Eguezem. Dyplom uzyskał w 2009 roku.

Od września 2003 do stycznia 2005 debiutował w roli lutnisty w sztuce „Wieczór Trzech Króli” Williama Szekspira w taatrze Komedii Francuskiej. Od tego czasu Thomas występował z recitalami w największych salach koncertowych, tj. Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Wigmore Hall w Londynie. Regularnie występuje jako solista lub w zespole na najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach, takich jak Ambronay, Arques La Bataille, Bozar, La Choise-Dieu, Nantes, Saintes, Utrecht i innych. Koncertował na całym świecie – w Australii, Europie, Azji i USA.

Jego pierwsza solowa płyta „Lachrimae” dla francuskiej wytwórni Alpha w 2012 roku została jednogłośnie doceniona przez krytyków i odznaczona nagrodą Caecilia w 2013 r., a magazyn BBC nazwał go „Ericiem Claptonem lutni”. Jego druga płyta „Labirinto d’Amore” otrzymała nagrodę „Choc de Classica” przez francuski magazyn Classica, a trzecia płyta z suitami Bacha na lutnię nagrodą „Editors choice” przez Gramophone i „Choc” przez Classic.

Jego obszerna dyskografia obejmuje muzykę Johna Dowlanda z Jeni Melią i Christopherem Goodwinem, ale również z wieloma innymi cenionymi zespołami i instrumentalistami. Jest regularnie zapraszany do występów, m.in. z solistami barokowymi.

W 2018 roku, w wieku 30 lat, Thomas Dunford stworzył swój zespół Jupiter, do którego zapraszał niezwykłych muzyków i solistów, których poznał podczas swoich wieloletnich tras koncertowych po całym świecie. Wielokrotnie nagradzane debiutanckie nagranie Vivaldi zostało wydane przez Alpha w 2019 roku. Jupiter został już zapowiedziany na największych salach koncertowych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Może Cię zainteresować

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Pierwszy etap podsumowany Kultura

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Pierwszy etap podsumowany

Komentarze