Post

wydarzenie

Wydarzenie MUZYCZNY RELAX Maria Kata & Jacek Rurak

MUZYCZNY RELAX Maria Kata & Jacek Rurak

  • Data: 02 sierpnia 2020
  • Godzina: 18:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: ul. Portowa, Sieradz
  • Profil Facebook


Tarasy nad rzeką Wartą

WSTĘP WOLNY

Maria Kata – altowiolistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadząca grupę altówek orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi

Jacek Rurak – altowiolista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, altowiolista w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi. Od roku pasjonat gry na kosmicznych instrumentach Rav vast drum i Handpan.

Rav vast drum to metalowy bęben z idealnie wyciętymi w stali językami lub padami i wyjątkowym dźwiękiem. Został wymyślony i skonstruowany przez rosyjskiego inżyniera, pasjonata dźwięku, Andreya Remyannikova w 2013 roku. Rav vast drum ma hipnotyzujący, mistyczny, spokojny, medytacyjny dźwięk. Nazywany jest też spacedrumem lub bębnem UFO.

Handpan to instrument z rodziny idiofonów, który nie został stworzony gdzieś daleko w Azji, choć takie robi wrażenie, ale zaprojektowany i wykonany w Szwajcarii w 2001 roku przez firmę PANArt. Zbudowany jest z dwóch odpowiednio wyprofilowanych, stalowych półkul. Swoim kształtem również przypomina spodek kosmiczny. Podczas gry spoczywa na kolanach muzyka, a gra się na nim dłońmi i palcami.

Jacek postanowił połączyć te instrumenty ze sobą w muzyce, którą sam tworzy. Zaprosił do projektu Marię. Co wyszło z połączenia altówki – bardzo klasycznego instrumentu – z dwoma kosmicznymi, zwanymi bębnami UFO będziecie się mogli Państwo przekonać sami biorąc udział w koncercie.

Może Cię zainteresować

Basen przy "Dziesiątce" znów czynny Rozrywka

Basen przy "Dziesiątce" znów czynny

Sieradz lubię TV - 21.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 21.08.2020

Było pięknie. Kolejny koncert za nami Relacje

Było pięknie. Kolejny koncert za nami

Zakończenie wakacji 2020 Rozrywka

Zakończenie wakacji 2020

Komentarze