Post

aktualność

Aktualność Muzyczne Mikołajki

Muzyczne Mikołajki

Gdy nastał czwartkowy wieczór w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zgromadziły się dzieci wraz z najbliższymi, a na parking przed szkołą zajechały zaprzężone w renifery sanie Św. Mikołaja.

Milusińscy obdarowani słodyczami ochoczo przystąpili do rozwiązywania, jak przystało na szkołę muzyczną, zagadek dźwiękowych. O ile z rozpoznaniem głosów kota, konia czy krowy nie było problemu o tyle głos kozy mógł być pomylony z głosem owieczki. Niełatwe do odgadnięcia okazały się dźwięki, które wydaje wiewiórka. Bezbłędnie natomiast rozpoznały dzieci głosy słonia, lwa czy wieloryba.

Nauczyciele szkoły muzycznej przygotowali koncert złożony z utworów, które na co dzień grają ich podopieczni. Słuchacze oklaskiwali między innymi panią Magdalenę Miller grającą  Poloneza g – moll Chopina, Milenę Jastrząbek, która zagrała Rokatanc  Leo Weinera czy dyrektora Andrzeja Grześkowiaka, który zaprezentował temat z filmu „Piękna i bestia”.

Wystąpili również Sławomir Cieślak, Damian Michaluk, Marek Matuszczak, Paweł Krasiński i Jacek Kaleta.

Rola konferansjera tradycyjnie przypadła w udziale pani Zofii Urbańskiej.

Koncert zakończyła piosenka „Santa Claus” w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie Monika Wrzesińska, Ewa Wlazło, Małgorzata Łacwik, Magdalena Ristau, któremu akompaniowali Marek Matuszczak – fortepian, Jacek Kaleta – klarnet basowy i Paweł Krasiński – cojon.

W oczekiwaniu na przyszłoroczny koncert rzućcie okiem na najnowsze zdjęcia, a na You Tube obejrzyj film z tego wydarzenia

Może Cię zainteresować

20-lat powiatu Relacje

20-lat powiatu

Jak zdobyć dotacje na Czyste Powietrze Komunikaty

Jak zdobyć dotacje na Czyste Powietrze

Solaris dostarczy autobusy dla Sieradza? Inwestycje

Solaris dostarczy autobusy dla Sieradza?

E-dowody Komunikaty

E-dowody

Komentarze