Post

aktualność

Aktualność Muzyczne Mikołajki

Muzyczne Mikołajki

Gdy nastał czwartkowy wieczór w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zgromadziły się dzieci wraz z najbliższymi, a na parking przed szkołą zajechały zaprzężone w renifery sanie Św. Mikołaja.

Milusińscy obdarowani słodyczami ochoczo przystąpili do rozwiązywania, jak przystało na szkołę muzyczną, zagadek dźwiękowych. O ile z rozpoznaniem głosów kota, konia czy krowy nie było problemu o tyle głos kozy mógł być pomylony z głosem owieczki. Niełatwe do odgadnięcia okazały się dźwięki, które wydaje wiewiórka. Bezbłędnie natomiast rozpoznały dzieci głosy słonia, lwa czy wieloryba.

Nauczyciele szkoły muzycznej przygotowali koncert złożony z utworów, które na co dzień grają ich podopieczni. Słuchacze oklaskiwali między innymi panią Magdalenę Miller grającą  Poloneza g – moll Chopina, Milenę Jastrząbek, która zagrała Rokatanc  Leo Weinera czy dyrektora Andrzeja Grześkowiaka, który zaprezentował temat z filmu „Piękna i bestia”.

Wystąpili również Sławomir Cieślak, Damian Michaluk, Marek Matuszczak, Paweł Krasiński i Jacek Kaleta.

Rola konferansjera tradycyjnie przypadła w udziale pani Zofii Urbańskiej.

Koncert zakończyła piosenka „Santa Claus” w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie Monika Wrzesińska, Ewa Wlazło, Małgorzata Łacwik, Magdalena Ristau, któremu akompaniowali Marek Matuszczak – fortepian, Jacek Kaleta – klarnet basowy i Paweł Krasiński – cojon.

W oczekiwaniu na przyszłoroczny koncert rzućcie okiem na najnowsze zdjęcia, a na You Tube obejrzyj film z tego wydarzenia

Może Cię zainteresować

Akcja „Kompostuj odpady trwa. Komunikaty

Akcja „Kompostuj odpady trwa.

Umowa na Solarisy podpisana Relacje

Umowa na Solarisy podpisana

Policjanci na wycieczce Relacje

Policjanci na wycieczce

Jak Wam się podoba? Inwestycje

Jak Wam się podoba?

Komentarze