Post

aktualność

Aktualność Modernizacja po wakacjach

Modernizacja po wakacjach

185 tys. zł będzie kosztowała modernizacja parku linowego w Sieradzu. W magistracie podpisano umowę na realizację inwestycji.

Wykonawca, którego udało się wyłonić dopiero w drugim podejściu, rozpocznie prace po sezonie wakacyjnym. Pierwszy z przetargów, który ogłoszony został na początku kwietnia tego roku, nie przyniósł niestety rozstrzygnięcie, bo do sieradzkiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta. Drugie z postępowań zakończyło się sukcesem i wykonawcą modernizacji parku linowego będzie firma Polskie Parki Linowe z Wieliczki. Prace mają zakończyć się do 15 października tego roku. Jak wyjaśnia jednak Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, nie oznacza to jednak, że park w najgorętszym dla niego okresie, w którym z oferowanych przez niego atrakcji korzysta najwięcej osób, będzie zamknięty. W okresie wakacyjnym park będzie więc czynny.
Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą osiem sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Ta ma na uwadze przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku, jak i również zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym ostatnim, w sytuacji, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania 3 drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymaga przeniesienia. Nowy jej przebieg będzie bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego.Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany zostanie system asekuracji ciągłej, który będzie wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zmiany czekają także trasę wysoką. Podesty i liny, a więc cała trasa, przeniesiona zostanie na inną wysokość tych samych drzew. Taka modernizacja dla możliwość przyrastania tkanki drzew w miejscach gdzie był zamontowany park linowy.
W sumie na obu trasach zmodernizowane zostaną 22 przeszkody, 12 będzie wymienionych a trzy zostaną przeniesione.

Może Cię zainteresować

Podziękowania za Przedszkoliadę Inne

Podziękowania za Przedszkoliadę

Zmiana zasad pracy Urzędu Miasta Komunikaty

Zmiana zasad pracy Urzędu Miasta

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony Komunikaty

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony

Komentarze