Post

aktualność

Aktualność Młodzi dla seniorów

Młodzi dla seniorów

W środę 5 czerwca młodzieżowi radni spotkali się na X. sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Temat spotkania zdominowały wydarzenia organizowane przez Miasto i MRM, w tym Sieradz Open Hair Festival i szkolenie dla seniorów z obsługi smartfonów.

Podczas sesji młodzież omówiła swój udział w największym w mieście festiwalu i podzieliła między sobą rolę w organizacji wydarzenia.  Wspólnie z Referatem Promocji i firmą Orange MRM przygotowuje także szkolenie dla kilkunastu seniorów, które ma skutkować swobodną obsługa smartfonów i komunikatorów. W wydarzeniu planowanym we wrześniu weźmie udział 15 seniorów i tyle samo opiekunów z młodzieżówki. Szkolenie poprowadzi profesjonalny trener zapewniony przez partnera wydarzenia - firmę Orange.

- Na razie omawiamy szczegóły współpracy przy tym szkoleniu. Będziemy informować na bieżąco o jego efektach - mówi Szymon Marek, przewodniczący Młodzieżowej rady miejskiej w Sieradzu. Z własnych doświadczeń wiem, że starsze osoby obawiają się nowoczesnych technologii - zwłaszcza smartfonów. Twierdzą, że skoro się nie znają to na pewno coś zepsują. Jednak trochę uwagi i czasu sprawia, że mogą z tych technologii swobodnie korzystać. Wiem, bo sam nauczyłem babcię obsługiwać smartfon - dodaje.

Podczas sesji młodzieżowi radni powołali także komisje:

Komisja Promocji i Mediów

Komisja Kultury i Spraw Społecznych

Komisja Rekreacji, Zdrowia i Ekologii

Może Cię zainteresować

Światowy Dzień Autyzmu w Sieradzu Relacje

Światowy Dzień Autyzmu w Sieradzu

Młodzi sportowcy walczyli o medale Sport

Młodzi sportowcy walczyli o medale

Dni Sieradza. Olimpijczycy Relacje

Dni Sieradza. Olimpijczycy

Lekcja i medale Sport

Lekcja i medale

Komentarze