Post

aktualność

Aktualność Młodzi dla seniorów

Młodzi dla seniorów

W środę 5 czerwca młodzieżowi radni spotkali się na X. sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Temat spotkania zdominowały wydarzenia organizowane przez Miasto i MRM, w tym Sieradz Open Hair Festival i szkolenie dla seniorów z obsługi smartfonów.

Podczas sesji młodzież omówiła swój udział w największym w mieście festiwalu i podzieliła między sobą rolę w organizacji wydarzenia.  Wspólnie z Referatem Promocji i firmą Orange MRM przygotowuje także szkolenie dla kilkunastu seniorów, które ma skutkować swobodną obsługa smartfonów i komunikatorów. W wydarzeniu planowanym we wrześniu weźmie udział 15 seniorów i tyle samo opiekunów z młodzieżówki. Szkolenie poprowadzi profesjonalny trener zapewniony przez partnera wydarzenia - firmę Orange.

- Na razie omawiamy szczegóły współpracy przy tym szkoleniu. Będziemy informować na bieżąco o jego efektach - mówi Szymon Marek, przewodniczący Młodzieżowej rady miejskiej w Sieradzu. Z własnych doświadczeń wiem, że starsze osoby obawiają się nowoczesnych technologii - zwłaszcza smartfonów. Twierdzą, że skoro się nie znają to na pewno coś zepsują. Jednak trochę uwagi i czasu sprawia, że mogą z tych technologii swobodnie korzystać. Wiem, bo sam nauczyłem babcię obsługiwać smartfon - dodaje.

Podczas sesji młodzieżowi radni powołali także komisje:

Komisja Promocji i Mediów

Komisja Kultury i Spraw Społecznych

Komisja Rekreacji, Zdrowia i Ekologii

Może Cię zainteresować

Prezydent odznaczony przez Prezydenta Relacje

Prezydent odznaczony przez Prezydenta

Znów mamy wakcje...

Znów mamy wakcje...

Kanał deszczowy Inwestycje

Kanał deszczowy

Bezpłatne wycieczki do Bełchatowa Komunikaty

Bezpłatne wycieczki do Bełchatowa

Komentarze