Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Miliony dla Sieradza

Miliony dla Sieradza


Prawie 18 milionów złotych z tzw. Polskiego Ładu otrzyma Miasto Sieradz na realizację dwóch ważnych inwestycji. Dzięki tym funduszom powstaną parkingi i drogi wewnętrzne przy ulicy Powstańców Warszawy w Sieradzu, rozbudowane zostanie także Sieradzkie Centrum Kultury.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru na I turę środków z Polskiego ładu z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla samorządów lokalnych w całej Polsce. W Sieradzu dobre informacje dla samorządów przekazał poseł Piotr Polak: - Te pieniądze są bardzo potrzebne – i będą dobrze służyły wszystkim mieszkańcom – mówił.

Poseł Piotr Polak, na konferencji prasowej w Sieradzu, zaznaczył, że środki z Polskiego ładu pochodzą z polskiego budżetu, ze specjalnego funduszu założonego wspólnie z Polskim Bankiem Krajowym. Obecni na konferencji samorządowcy z powiatu sieradzkiego, podkreślali wagę bezzwrotnego finansowania w rozwoju miast i wsi. W sumie bowiem do powiatu sieradzkiego trafi ponad 121 milionów złotych.

- Padła kwota 121 mln, jeżeli dołączymy jeszcze wkład własny, to w najbliższym czasie 2-3 lat w regionie sieradzkim, powiecie sieradzkim przybędzie inwestycji za prawie 130-140 mln zł. Sieradzanie są bardzo pracowici i na pewno właściwie spożytkujemy te pieniądze dla wyrównywania szans z innymi regionami naszego kraju – mówił podczas spotkania Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Sieradz otrzyma prawie 18 milionów złotych na dwa projekty tj. rozbudowę Sieradzkiego Centrum Kultury (13,5 miliona złotych) oraz przebudowę dróg wewnętrznych i parkingów przy ul. Powstańców Warszawy (4,275 mln zł).

II tura naboru wniosków rozpocznie się już 2 listopada.

Może Cię zainteresować

Przebudowa ul. Żeromskiego. Umowa podpisana Inwestycje

Przebudowa ul. Żeromskiego. Umowa podpisana

OZE. Nabór uzupełniający Inne

OZE. Nabór uzupełniający

Weź rower i wybierz się na rajd z polskimi olimpijczykami! Sport

Weź rower i wybierz się na rajd z polskimi olimpijczykami!

Z Sieradza do Ukrainy Inne

Z Sieradza do Ukrainy

Komentarze