Post

aktualność

Aktualność Mikrogranty 2019. Czas na realizację

Mikrogranty 2019. Czas na realizację


W sieradzkim magistracie podsumowano tegoroczną akcję Mikrograntów.

W tegorocznej edycji sieradzkich Mikrograntów zgłoszono 49 projektów. Po pierwszej ocenie, do drugiego etapu zakwalifikowano 32 grupy, które prezentowały swoje pomysły na indywidualnych spotkaniach. Uczestnicy prezentowali swoje koncepcje, sposób zagospodarowania i wydatkowania pieniędzy, pomysłodawców, ale również przyszłych użytkowników. Po kolejnej, niezależnej ocenie komisja ostatecznie wyłoniła 22 projekty, które otrzymały największą ilość punktów i to one uzyskały dofinansowanie
Miasto Sieradz na tegoroczną edycję programu wyda łącznie 100 tys. zł. Pozostała kwota oraz koszty organizacyjne przedsięwzięcia to efekt współpracy z Centrum OPUS, które pozyskało środki na ten cel z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wartością dodaną kolejnej edycji Mikrograntów jest fakt, że na sieradzkiej mapie organizacji pozarządowych pojawiają się nowe, tworzą się stowarzyszenia, grupy ludzi wspólnie działających rozwijają swoje pomysły formalizując organizacje. W ubiegłym roku powstały dwie nowe organizacje Sieradzanki i Invicta. W tym roku powstają kolejne. W związku z tym razem z Centrum OPUS przygotowujemy plan warsztatów i szkoleń wspomagających sieradzkie organizacje.

Przypomnijmy, że Sieradz był pierwszym miastem w regionie, które już w 2017 r. podjęło decyzję o wzmocnieniu oddolnych inicjatyw mieszkańców przez włączenie się w program mikrograntów na poziomie merytorycznym i finansowym.

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Mikrogranty 2019. Opis projektów 11.04.2019 doc 145,5 KB 11

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 15.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 15.05.2020

Sieradz lubię TV - 11.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 11.05.2020

Jest wykonawca przebudowy ul. Stacheckiego-Koliba Inwestycje

Jest wykonawca przebudowy ul. Stacheckiego-Koliba

Nowe zatoki i przystanki autobusowe Inwestycje

Nowe zatoki i przystanki autobusowe

Komentarze