Post

wydarzenie

Wydarzenie Mikołajki Poetyckie

Mikołajki Poetyckie

  • Data: 06 grudnia 2019
  • Godzina: 18:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: Rynek 18, Sieradz

Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18
Wstęp wolny

Zapraszamy na piąte już, sieradzkie Mikołajki Poetyckie, które, tak jak i w poprzednich latach, będą niezwykłym spotkaniem z poezją i muzyką. W tym roku gościć będziemy Marcina Królikowksiego, poetę z Warszawy, laureata wielu prestiżowych nagród poetyckich, który w CIKu zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Nieludzka ręka”. Nie zabraknie też promocji lokalnych twórców-o swoim tomiku "Uwaga. Nie dotykać", wydanym przez Fundację Duży Format, opowie Monika Milczarek, sieradzka poetka, członkini Grupy Poetyckiej „Desant”. Na koniec akcent muzyczny-krótki recital zagra  Jarosław Wasylik i Artur Wójcicki. Jak co roku, każdy przybyły na Mikołajki gość, otrzyma od organizatorów poetycki upominek.

O autorach:
Marcin Królikowski (ur. 1974 w Warszawie) – polski poeta.
Laureat nagrody w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za rok 2018 za pracę "Nieludzka ręka". Ponadto laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich i literackich w tym m.in.: OKL im. Mieczysława Stryjewskiego (I nagroda w 2015 w kategorii poezja, II nagroda w 2017 w kategorii proza), KP im. Rodziny Wiłkomirskich (III nagroda 2015, I nagroda 2016, II nagroda 2017), OKP „O Granitową Strzałę” (II miejsce w 2016, I miejsce w 2017), OKP „O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta (III nagroda w 2016), OKP im. Michała Kajki (II nagroda w 2016), KP im. Jana Kulki (nagroda w 2016). Jego książka "Opowieść dwunastopiętrowa. Grozy Poetyckie" kandydowała (jako jedna z pięciu wybranych przez jury) do Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2017[2]. Publikował m.in. w biBLiotece, Frazie, Toposie.

Monika Milczarek - nauczycielka języka angielskiego i poetka. Urodziła się i mieszka w Sieradzu. Zaczęła pisać wiersze, gdy miała piętnaście lat. Pierwszy tomik pt. „Krzyk Źrenic” wydała w 2001 roku, drugi pt. „Tatuaż duszy” w 2013 , trzeci”Piórnik Przemian” w 2017 r. i czwarty „Uwaga nie dotykać” 2019 r. Wiersz pt. „dorastanie” otrzymał II nagrodę w turnieju jednego wiersza podczas Zlotu Poetów z województwa łódzkiego. Ponadto jej wiersze publikowane były w tygodnikach „Echo” i „Nad Wartą”oraz antologiach („Strofy nad łęgami” 1996,”Poezja na każdy dzień cz. I i II” 2018 oraz „Poezja po zmierzchu”2018, „Metafora Współczesności 2018, „Miłość w czasach fejskultury”2019, „Strefa ciszy”2019) i almanachach (Tygiel Kulturalny 2002).
    Należy do sieradzkiej grupy poetyckiej „Desant”, która zajęła I miejsce w województwie łódzkim w trakcie Przeglądu Grup Literackich organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. „Desant”. W trakcie  „Nocy Poezji i Muzyki”w 2016 r. jej wiersz „Spersonalizowana” dostał Wyróżnienie i Nagrodę publiczności. Ponadto laureatka I Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu 201 7r., laureatka III miejsca w Turnieju Jednego Wiersza im .Władysława Reymonta w Małkowie w 2018 r. laureatka III miejsca w Turnieju Jednego Wiersza w Sochaczewie w 2018 r. oraz zajęła II miejsce w Turnieju Jednego Wiersza w Międzyborowie w 2019 r. Interesuje się psychologią, antropologią, muzyką, fotografią, ogólnie-sztuką.

Może Cię zainteresować

I Sieradzkie Spotkania Filmowe Kultura

I Sieradzkie Spotkania Filmowe

Koncert patriotyczny Kultura

Koncert patriotyczny

Sieradzanki zaczarowały skrzypce Relacje

Sieradzanki zaczarowały skrzypce

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Sieradzka Jesień Organowa. Kultura

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Sieradzka Jesień Organowa.

Komentarze