Post

aktualność

Aktualność Mieszkanie Plus. Ankieta dla mieszkańców

Mieszkanie Plus. Ankieta dla mieszkańców


Już ponad 400 osób pobrało ankiety związane z programem "Mieszkanie Plus". Termin ich dostarczenia do Urzędu Miasta mija 9 lutego.

Informujemy,  że  Miasto  Sieradz  ma  zamiar  przystąpić  do  programu  rządowego  pn. „Mieszkanie Plus”. Planuje się, że z tego programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. Ponadto rząd przewiduje, że lokale będą mogły otrzymać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku. Program przewiduje dopłaty do czynszu, celem poprawienia dostępności mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Dopłata planowana jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jej wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego   w   rodzinie.   Miasto   Sieradz   planuje   pilotażowo   wdrożyć   rządowy   program „Mieszkanie Plus” w ramach którego w mieście przewidywana jest budowa mieszkań o charakterze budownictwa wielorodzinnego. Realizacja inwestycji planowana jest przy nowo wybudowanym przedłużeniu ul. Sikorskiego. Przekazanie pierwszych mieszkań do eksploatacji planowane jest w 2023  roku. Niniejsza  ankieta,  pomoże  określić  skalę  zainteresowania  rządowym  programem „Mieszkanie Plus” nie tylko wśród mieszkańców Sieradza, ale i tych, którzy chcieliby w nim dopiero zamieszkać. Państwa opinie i udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

- Mam świadomość, że ceny mieszkań na rynku nie są w dużej mierze akceptowalne dla tych, którzy mają mniejsze dochody. Dlatego podejmujemy działa związane z realizacją Mieszkania Plus. Mamy nadzieję, że zaspokoimy dużą część potrzeb. Jeżeli uda się zrealizować całość inwestycji to w najbliższych latach przybędzie 150 mieszkań - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Miasto w planach ma budowę trzech bloków zlokalizowanych w sąsiedztwie nowo wybudowanego przedłużenia ul. Sikorskiego. Jeden z bloków ma mieć mieszkania komunalne, natomiast dwa pozostałe (wybudowane w partnerstwie Miasta z deweloperem) będą posiadały mieszkania pod najem długoterminowy. W tym roku przygotowana ma być dokumentacja projektowa na pierwszy z bloków.


Prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i dostarczenie jej w terminie do 9 lutego 2020 roku:
–    osobiście w Biurze Obsługi Klienta (pl. Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz)
–    przesłanie (skanu ankiety z podpisami) drogą mailową na adres: mieszkanieplus@umsieradz.pl

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Programu Mieszkanie Plus
Infolinia:  +48 801 801 596

Informacji na temat ankiet udziela:
Rafał Wojtczak
Urząd Miasta Sieradza
pok. nr 14 (I piętro)
tel. 43 826 61 11

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Ankieta Mieszkanie Plus (akt.) 15.01.2020 pdf 230,05 KB 191

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Płukanie sieci wodociągowej Komunikaty

Płukanie sieci wodociągowej

Sześćiu chętnych na budowę sali przy SP4 Inwestycje

Sześćiu chętnych na budowę sali przy SP4

Pomoc dla NGO Inne

Pomoc dla NGO

Komentarze