Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu z dofinansowaniem z NFOŚiGW

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu z dofinansowaniem z NFOŚiGW


Prawie 10 milionów złotych dofinansowania otrzyma sieradzkie MPK na zakup autobusów elektrycznych i stacji ładowania. Wniosek złożony przez sieradzkie przedsiębiorstwo w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny” uzyskał akceptacje zarządu i Rady Nadzorczej NFOŚiGW. Do końca 2023 roku ulicami naszego miasta pojadą ekologiczne, ciche, elektryczne autobusy miejskie.


Sieradzkie MPK rozpocznie realizację projektu jeszcze w tym roku. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to prawie 15,5 miliona złotych.
- Bez dotacji z NFOŚiGW realizacja tak nowoczesnego projektu nie byłaby możliwa – mówi Arkadiusz Podsiadły prezes MPK w Sieradzu. Dzięki dofinansowaniu możemy zakupić autobusy i całą infrastrukturę ładowania. Planujemy podjąć się tego przedsięwzięcia w IV kwartale tego roku. Zgodnie z założeniami zawartymi w projekcie, całość zadania zrealizujemy do końca przyszłego roku. – dodaje prezes.
MPK w Sieradzu stanie się właścicielem 6 autobusów elektrycznych klasy MIDI o długości do 10,5 m. Dodatkowo przedsiębiorstwo wybuduje i zakupi stację ładowania do zajezdni.  
Dzięki akceptacji wniosku MPK „Zakup i wymiana autobusów w MPK Sieradz w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej – etap III”, do MPK trafi dotacja, która stanowi ponad 77% wartości całego projektu.
- To konsekwentne realizowanie działań miasta, które mają poprawić w Sieradzu jakość powietrza. Wymiana autobusów spalinowych na elektryczne jest jednym z elementów proekologicznej polityki Miasta. Nie da się osiągnąć najlepszych wyników od razu, ale elektryczna komunikacja w mieście to duży postęp, pracujemy nad tym by jednocześnie działać w innych obszarach - jak wymiana pieców u odbiorców indywidualnych czy w budynkach użyteczności publicznej – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.
Efekt ekologiczny wymiany taboru MPK Sieradz to zmniejszenie emisji CO2 o 170 ton rocznie, ograniczenie emisji szkodliwych pyłów PM10 i tlenków azotu. To tak jakby po sieradzkich ulicach przestało jeździć kilkadziesiąt przestarzałych samochodów.

Zdjęcie poglądowe z testów autobusów elektrycznych w kwietniu 2021 r. w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Urodziny pani Haliny, uczestniczki powstania warszawskiego Inne

Urodziny pani Haliny, uczestniczki powstania warszawskiego

Finał licytacji WOŚP. Wspólne gotowanie Relacje

Finał licytacji WOŚP. Wspólne gotowanie

Rocznica katastrofy smoleńskiej Inne

Rocznica katastrofy smoleńskiej

A jak będę dorosła... Kultura

A jak będę dorosła...

Komentarze