Post

aktualność

Aktualność Międzynarodowy wyścig kolarski w Sieradzu

Międzynarodowy wyścig kolarski w Sieradzu

Już dzisiaj do Sieradza zjadą polscy i zagraniczni kolarze - to za sprawą Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze wyruszą z Łodzi, swój pierwszy etap zakończą na Placu Wojewódzkim w Sieradzu. Wyścigowi towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci w tym mały wyścig kolarski dla najmłodszych.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to organizowany od 1990 roku polski etapowy wyścig kolarski. W zmaganiach startują polskie oraz zagraniczne grupy kolarskie. Organizatorem wydarzenia jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich i władzami miast, przez którego przejeżdża wyścig.
Trasa tegorocznej edycji prowadzi z Łodzi do Krosna. Kolaże swoje zmagania rozpoczną już 2 lipca na ul. Piotrkowskiej w Łodzi a metę ostatniego etapu przekroczą 6 lipca. Kolarze w 30 edycji wyścigu będą musieli pokonać 5 etapów:

    Łódź – Sieradz

    Zgierz – Kutno

    Kielce – Radom

    Skarżysko Kamienna - Stalowa Wola

    Tarnobrzeg - Krosno

Meta pierwszego etapu ulokowana będzie na pl. Wojwódzkim. Kolarze na finiszu w Sieradzu spodziewani są między godzinami 18.45 a 19.15. 10 minut po przyjeździe kolarzy rozpocznie się oficjalna ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień, podsumowujących 1 etap touru.

Tradycyjnie przy okazji dorosłego wyścigu, zorganizowane zostaną zawody dla młodych kolarzy. Przyjmowanie zgłoszeń do "mini wyścigu" potrwa od 15.20 do 16.15. Sam wyścig rozpocznie się na pl. Wojewódzkim o godz. 17.00Może Cię zainteresować

Stypendia i nagrody za wyniki sportowe. Nabór wniosków. Sport

Stypendia i nagrody za wyniki sportowe. Nabór wniosków.

Wsparcie przedsięwzięć w zakresie rozwoju sportu w roku 2020 Sport

Wsparcie przedsięwzięć w zakresie rozwoju sportu w roku 2020

Otwarte Mistrzostwa Sieradza w siatkówkę - zapisy Sport

Otwarte Mistrzostwa Sieradza w siatkówkę - zapisy

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków Sport

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków

Komentarze