Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków


24 czerwca do Sieradza zjadą polscy i zagraniczni kolarze - to za sprawą Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze wyruszą z Koluszek, a etap zakończą na Placu Wojewódzkim w Sieradzu. Wyścigowi towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci w tym mały wyścig kolarski dla najmłodszych.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to organizowany od 1990 roku polski etapowy wyścig kolarski. W zmaganiach startują polskie oraz zagraniczne grupy kolarskie. Organizatorem wydarzenia jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich i władzami miast, przez którego przejeżdża wyścig.
Trasa tegorocznej edycji prowadzi z Łodzi do Stalowej Woli. Kolaże swoje zmagania rozpoczną już 23 czerwca a metę ostatniego etapu przekroczą 26 czerwca. Kolarze w 32 edycji wyścigu będą musieli pokonać 5 etapów.
   
Meta "sieradzkiego" etapu ulokowana będzie na pl. Wojwódzkim. Kolarze na finiszu w Sieradzu spodziewani są między godzinami 18.45 a 19.15. 10 minut po przyjeździe kolarzy rozpocznie się oficjalna ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień, podsumowujących 3 etap touru.

Peleton wjedzie na teren powiatu sieradzkiego w miejscowości Glinno (gminie Warta) około godziny 18.00. Następnie kolumna zawodników kierować się będzie do miejscowości Włyń, Warta i drogą krajową numer 83 do miejscowości Baszków i Kościerzyn. Następnie uczestnicy wyścigu przejadą do drogi krajowej numer 12 w kierunku Sieradza. Peleton wjedzie ulicą P.O.W., następnie przez rondo Lecha Kaczyńskiego, ulicą Sienkiewicza Warcką, Żwirki i Wigury i na Plac Wojewódzki. Następnie kolumna zawodników rozpocznie pętlę na terenie miasta. Rozpocznie się ona na ulicy Piłsudskiego, następnie aleją Pokoju, ul. Jana Pawła II i aleją Grunwaldzką, po czym kolarze wrócą na ulicę P.O.W. Zawodnicy ponownie wjadą na rondo Lecha Kaczyńskiego, w ulicę Sienkiewicza, Warcką, Żwirki i Wigury i na plac Wojewódzki, gdzie przewidziana jest meta III etapu wyścigu. Od godziny 17.45 należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Na czas przejazdu zawodników całkowicie zamknięta będzie droga od miejscowości Glinno do Baszkowa. W tym samym czasie wstrzymany będzie ruch na odcinku od ronda (w okolicy miejscowości Smardzew) do miejscowości Kościerzyn, a od godziny 18.15 wstrzymany będzie ruch od ronda (w okolicach miejscowości Smardzew) przez cały teren Sieradza. Czas zakończenia III etapu wyścigu przewidywany jest na godzinę18.45- 19.00. Ruch sukcesywnie wznawiany będzie po przejeździe wszystkich ekip. Policjanci zabezpieczający imprezę będą czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.


Tradycyjnie przy okazji dorosłego wyścigu, zorganizowane zostaną zawody dla młodych kolarzy. Przyjmowanie zgłoszeń do "mini wyścigu" potrwa od 15.00 do 16.15. Sam wyścig rozpocznie się na pl. Wojewódzkim o godz. 16.30

Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

1) kategoria A (do 5 lat, do 2016)

2) kategoria B (6 –8 lat, 2015 –2013)

3) kategoria C (9 –10 lat, 2012 –2011)

4) kategoria D (11 –12 lat, 2010 –2009)

5) kategoria E (11 –12 lat –posiadający licencję żaka)

Może Cię zainteresować

Siatkówka i ringo na plaży Sport

Siatkówka i ringo na plaży

Święto lekkiejatletyki Sport

Święto lekkiejatletyki

Ringo wraca do Sieradza! Sport

Ringo wraca do Sieradza!

Nocne granie w "nogę" i turniej siatkówki Sport

Nocne granie w "nogę" i turniej siatkówki

Komentarze