Post

wydarzenie

Wydarzenie Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki

  • Data: 01 października 2019
  • Godzina: 18:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00

Międzynarodowy Dzień Muzyki, przypadający 1 października, zostanie jak zwykle uczczony koncertem w murach sieradzkiej szkoły muzycznej. Jest to kolejna propozycja w ramach obchodów 35 – lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.

Tegoroczne święto muzyki uświetni nietuzinkowy koncert w wykonaniu Sławomira Zubrzyckiego –  wirtuoza i konstruktora instrumentu „viola organista”.
Viola organista to instrument zbudowany na podstawie projektu Leonardo da Vinci. Można by rzec, że jest to analogowy syntezator łączący walory brzmieniowe viol (da gamba lub da braccio) z możliwością realizacji struktury wielogłosowej na klawiaturze. Posiada on dźwięk ciągły, jak w organach, ale z możliwością modulowania brzmienia i dynamiki, czy też wibracji, jak na instrumentach smyczkowych. Instrument ten zastępuje zespół instrumentów smyczkowych.

Z przykrością informujemy, iż nie ma już bezpłatnych wejściówek na ten koncert. W pierwszej kolejności pakiet biletów otrzymali uczniowie szkoły muzycznej, a następnie sponsorzy, którzy wspierają szkołę podczas innych koncertów. Wielka szkoda, że Sala Koncertowa nie dysponuje większą ilością miejsc, gdyż nie tylko melomani, ale również wszyscy, którzy interesują się techniką i pomysłami Leonarda da Vinci byliby oczarowani muzyką i konstrukcją tego wyjątkowego instrumentu. Koncert będzie wzbogacony projekcją filmu przedstawiającego kolejne etapy budowy violi organista.

Koncert zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu odbędzie się w ramach realizacji Zadania nr 4 – WZBOGACANIE ŻYCIA KULTURALNEGO SIERADZA POPRZEZ IMPREZY O CHARAKTERZE ŚRODOWISKOWYM, LOKALNYM I PONADLOKALNYM.
Viola organista oczaruje słuchaczy niesamowitymi dźwiękami wydobywającymi się spod palców Sławomira Zubrzyckiego w dniu 1 października 2019 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48.
Może Cię zainteresować

Turniej skrzypków Kultura

Turniej skrzypków

Wystawa fotografii Mariusza Jabłońskiego

Wystawa fotografii Mariusza Jabłońskiego

Sieradz lubię TV - 19.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 19.05.2020

Koncert "W kropli wosku"  Piwnica św. Norberta"

Koncert "W kropli wosku" Piwnica św. Norberta"

Komentarze