Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Miasto Sieradz z tytułem Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji

Miasto Sieradz z tytułem Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji

Miasto Sieradz otrzymało Srebrny Certyfikat Samorządowego Lidera Inwestycji za osiągnięcia w Ogólnopolskim Rankingu "Samorządowy Lider Inwestycji" w miesiącu: marzec 2023.

     Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju. Przyznawany jest prze Ogólnopolską Wyszukiwarkę Gospodarczą. Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju.

     Celem powołania ogólnopolskiego rankingu Samorządowy Lider Inwestycji jest uzupełnienie luki na rynku w zakresie analiz i wyróżnienia samorządów, które nie tylko stymulują rozwój gospodarczy swoich regionów, ale również mają olbrzymi wpływ na aktywność inwestycyjną całego kraju.

     Warto przypomnieć, że w mieście realizowane są wszelakie inwestycje m.in rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury, budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego czy realizacja sieradzkiej geotermii w Sieradzu. W trakcie realizacji są mniejsze inwestycje, ale kluczowe dla mieszkańców jak budowa dróg, chodników czy parkingów. Prace trwają na ul. Powstańców Warszawy. Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Różanej i Tulipanowej.

     - Prowadzone przez nas działania realizujemy zawsze z myślą o mieszkańcach Sieradza. Pomimo trudnej sytuacji finansowej samorządu w obecnej rzeczywistości, nasz program inwestycji i przedsięwzięć oparty jest na właściwym gospodarowaniu finansami i skutecznym wykorzystaniu środków zewnętrznych. Otrzymany certyfikat inspiruje nas do podejmowania nowych przedsięwzięć i mobilizuje do dalszej pracy - mówi Paweł Osiewała prezydent Sieradza.
Pod podanym linkiem można będzie odnaleźć całą historię jego przyznania, regulamin oraz punktacje.

Może Cię zainteresować

Kongres Ducha Pracy w Sieradzu Inne

Kongres Ducha Pracy w Sieradzu

34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Będzie meta w Sieradzu Sport

34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Będzie meta w Sieradzu

Kolory Polski w Sieradzu Inne

Kolory Polski w Sieradzu

"Od Seniora do Juniora"

"Od Seniora do Juniora"

Komentarze