Post

aktualność

Aktualność Medale na koniec sezonu sportowego

Medale na koniec sezonu sportowego

Z czterema medalami wracają sieradzcy karatecy z jubileuszowy X turniej w Jastrzębiu Zdrój.

W zawodach startowało blisko 440 zawodników z około 41 klubów. Z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai wystartowało 10 zawodników : Walczak Alicja, Ilczuk Małgorzata, Kowalska Maja, Zawiślak Wiktoria Duch Borys, Duch Zuzanna, Maruszewska Magdalena, Maruszewski Przemysław, Kotarski Krzysztof i Wajgelt Ida. Zawodnicy wywalczyli 4 medale. W kategorii kata +16 lat Wajgelt Ida zdobyła 2 miejsce, w kumite dziewcząt 12-13 lat Magdalena Maruszewska z sekcji Błaszki  zdobyła 3 miejsce, Zuzanna Duch wywalczyła 2 miejsce w kategorii juniorki młodsze 14-15 lat +50 kg, a Krzysztof Kotarski z sekcji Błaszki zajął 3 miejsce w kategorii kumite senior +80 kg. Sędzią zawodów był  sensei Marek Urbański. Wspierał i opiekował się zawodnikami sensei Szymon Kołodziejczyk, a Beata i Robert Wajgelt wystąpili w roli trenerów.