Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek


To miała być niespodzianka i była. Niecodziennie rozpoczęła się lekcja wychowawcza dla 11-letniego Kuby Krzysztofiaka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Wizytę Kubie i jego koleżankom oraz kolegom złożył Paweł Osiewała, prezydent Miasta oraz inspektor Cezary Adamczyk, komendant powiatowy policji w Sieradzu

Odwiedziny na lekcji to konsekwencje bohaterskich działań jedenastolatka. Chłopiec w piątkowe popołudnie (8 października) zaalarmował policję i uchronił 4-latka przed wypadnięciem z okna na 4 piętrze bloku. Chłopiec w czasie spaceru z psem zauważył małe dziecko na parapecie wewnętrznym, przy otwartym oknie. Działał błyskawicznie, powiadomił swoją mamę i patrol policji, który w pobliżu prowadził inną interwencję. - Wyrzucał rzeczy i stał na parapecie. Pomyślałem, że zaraz spadnie i pobiegłem do policjantów - relacjonuje chłopiec.

- Kuba jest wspaniałym, młodym człowiekiem, który wykazał się przytomnością umysłu, mądrością i odpowiedzialnością. Jest też przykładem, że został dobrze wychowany, a sieradzkie szkoły uczą postawy, która jak się okazuje ratuje ludzkie życie - mówi Paweł Osiewała.

Prezydent Sieradza odwiedził małego bohatera i wręczył mu prezent w postaci wysokiej klasy tabletu. - Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służył. Bardzo Ci dziękuję za Twoją postawę - mówił prezydent.

Kubę odwiedził również inspektor Cezary Adamczyk, który przekazał chłopcu ufundowane przez policję upominki a także list gratulacyjny od komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Nagrodę chłopcu, ufundowaną przez Radę Rodziców SP nr 1, wręczyła także Beata Adamiak, dyrektorka szkoły. - Jestem dumna, że mamy takich uczniów - mówiła.


Może Cię zainteresować

OZE - są jeszcze wolne miejsca Inne

OZE - są jeszcze wolne miejsca

Działki na sprzedaż Inne

Działki na sprzedaż

Nowe rozdanie w relacjach z organizacjami pozarządowymi Relacje

Nowe rozdanie w relacjach z organizacjami pozarządowymi

XLIX sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

XLIX sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Komentarze