Post

aktualność

Aktualność Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek to projekt realizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu.

Jak wziąć udział w przedsięwzięciu? Wystarczy przyjść do biblioteki zlokalizowanej w parku Broniewskiego i postępować zgodnie z poniższą instrukcją.


1. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
2. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
3. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.
4. Mały Czytelnik (dziecko w wieku 3-6 lat) otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w nim wyjątkową książkę  w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też broszurę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
5. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
 


Image by StockSnap from Pixabay

Może Cię zainteresować

Ekologiczne projekty z dofinansowaniem Edukacja

Ekologiczne projekty z dofinansowaniem

XII Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2019 Inne

XII Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2019

Gwarno i tłoczno na "Zielonym ryneczku" Inwestycje

Gwarno i tłoczno na "Zielonym ryneczku"

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Komunikaty

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Komentarze