Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Letnie granie. Ten ostatni piątek...

Letnie granie. Ten ostatni piątek...

Wprawdzie lato jeszcze się nie kończy, ale przed nami ostatni już weekend wakacji i ostatni koncert z cyklu "Letnie granie". W najbliższy piątek - 26 sierpnia - na scenie sieradzkiego amfiteatru w parku Staromiejskim zagra zespół Enej

Cztery koncerty, dziewięciu wykonawców, przeróżne gatunki muzyczne, gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i również lokalni artyści - takie było "Letnie granie" w Sieradzu. Na scenach na Rynku, Wzgórzu Zamkowym czy amfiteatrze zagrali do tej pory Mikromusic, Poparzeni Kawą Trzy, IRA, Planety, Sonbird, Justyna Majkowska i Piotr Cajlder.

W finałowej odsłonie letniego grania gwiazdą wieczoru będzie grupa Enej. Zespołu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) - Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną.

Przed grupą Enej na scenie pojawią się znani i lubiani artyści lokalni. Najpierw wystąpi Kapela PSP Sieradz. Grupę tworzą byli i obecni strażacy, którzy pasję do ratowania życia ludzkiego dzielą z tą muzyczną.

W piątek wystąpi również Klaudia Szarowska i Adrian Marcińczyk czyli duet The Foam. Klaudia Szarowska to wokalistka, laureatka wielu festiwali wokalnych. Śpiewu uczyła się m.in. w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzej Głowackiego. Koncertowała m.in. z artystami Teatru Wielkiego w Łodzi.  Pracuje nad autorskim materiałem. Adrian Marcińczyk - muzyk, gitarzysta, producent, autor muzyki.

Program:
19:00 - Kapela PSP Sieradz
19.30 - The Foam (Klaudia Szarowska & Adrian Marcińczyk)
20.30 - ENEJ


Może Cię zainteresować

Lubisz i umiesz śpiewać? Zgłoś się na casting Rozrywka

Lubisz i umiesz śpiewać? Zgłoś się na casting

XI Jarmark Powiatowy Inne

XI Jarmark Powiatowy

Międzynarodowy Dzień Muzyki po sieradzku Rozrywka

Międzynarodowy Dzień Muzyki po sieradzku

Kino teatr. Repertuar listopad i grudzień Rozrywka

Kino teatr. Repertuar listopad i grudzień

Komentarze