Post

aktualność

Aktualność Lepszy start przedszkolaków

Lepszy start przedszkolaków

Prawie 650 tysięcy złotych otrzymają sieradzkie przedszkola nr 6 i nr 15 na zajęcia terapeutyczne w oddziałach integracyjnych. Projekt „Lepszy start przedszkolaków” będzie realizowany przez najbliższe dwa lata.

 

Wartość projektu to 762 114,38 zł z czego aż 647 791,38 zł pochodzi z dofinansowania. Dwa sieradzkie przedszkola prowadzące oddziały integracyjne tj. Przedszkole nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Jasia i Małgosi" przy ul. Zajęczej i Przedszkole nr 15 przy ul. Stacheckiego-Koliba przez najbliższe dwa lata zapewnią dzieciom dodatkowe zajęcia, które mają na celu wyrównać dysproporcje, jak i rozwinąć uzdolnienia najmłodszych. Wśród proponowanej terapii są zajęcia logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, teatralne, muzyczne i taneczne czy terapia metodą Tomatisa. Przedszkolaki z oddziałów integracyjnych wezmą także udział w zajęciach ze zwierzętami: dogoterapii i hipoterapii. Placówki stawiają także na rozwój umiejętności związanych z programowaniem i kodowaniem.

Projekt „Lepszy start przedszkolaków” przewiduje także zakup ponad 1000 sztuk pomocy dydaktycznych: zestawów do zajęć logopedycznych wraz ze sprzętem komputerowym i logopedycznym oprogramowaniem multimedialnym, tablicy multimedialnej w kształcie stołu z wbudowanym komputerem. Kiedy już dzieci powrócą do swoich przedszkoli, będą ich cieszyć dodatkowe, kolorowe farby, pędzle i inne materiały plastyczne. Na liście zakupów do Przedszkoli nr 6 i nr 15 są bowiem  gry i zabawy wspomagające rozwój, a także materiały plastyczno – techniczne do prowadzenia zajęć w projekcie.

Oprócz wychowanków obu placówek swoje umiejętności podniosą także nauczyciele. W ramach projektu będą mogli kształcić się na studiach podyplomowych i specjalistycznych szkoleniach, m.in. z zastosowania Metody Krakowskiej i Metody Montessori w pracy z dziećmi, terapii ręki czy sensoplastyki.

foto: freepik.com

Może Cię zainteresować

Sieradzkie strychy - Muzeum Okręgowe Kultura

Sieradzkie strychy - Muzeum Okręgowe

Sieradz lubię TV - 5.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 5.06.2020

Umowa na budowę ronda podpisana! Inwestycje

Umowa na budowę ronda podpisana!

Ponad 100 tys. zł na działania proekologiczne Edukacja

Ponad 100 tys. zł na działania proekologiczne

Komentarze