Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Lato w Mieście – finałowy weekend

Lato w Mieście – finałowy weekend


Lato w Mieście – finałowy weekend

To już koniec wakacji. Wyjątkowych i zupełnie innych niż wszystkie dotychczas. Musieliśmy o siebie zadbać, trzymać dystans i reżim sanitarny. Na szczęście znaleźliśmy sposoby na aktywność sportową, kulturalną i artystyczną. A to między innymi za sprawą miejskich instytucji, które wspólnie z mieszkańcami organizowały specjalne wydarzenia. Wyjątkowo pod tym względem zapowiada się także najbliższy weekend, na który wspólnie zapraszają organizacje pozarządowe, SCK, MOSIR, MPWIK, PK i Urząd Miasta. Sięgnijcie po szczegóły.

Piątek 28 sierpnia

Tradycyjnie startujemy 15:00 projektem  „Aktywna Plaża”, który potrwa do godziny 18:00 i przewiduje mnóstwo atrakcji dla dzieci. 

Cały piątek i sobotę MOSIR Sieradza zaprasza już po raz ostatni na WROTKOWISKO przy ul. Sportowej 1. W tym tygodniu wrotkowisko będzie dostępne także na terenie parku Klonowe. 

Sieradzkie Centrum Kultury weekend wypełniony wydarzeniami rozpoczyna w piątek 28 sierpnia o godzinie 18:00 na Tarasach nad rzeką Wartą. 

„Wieczór  Słowiański” to teatralno-muzyczna wyprawa do zapomnianych czasów, gdzie w klimacie dawnej słowiańszczyzny folkowe brzmienia KAPELI ZE WSI WARSZAWA przeplotą się z widowiskowym pokazem Teatru Ognia INFERIS. 

Wieczór Słowiański – 28 sierpnia 2020 (piątek) godz. 18:00  – Tarasy nad rzeką Wartą w Sieradzu https://www.facebook.com/events/765422527603889/

 

Sobota 29 sierpnia

15:00 – 18:00 – Aktywna Plaża

12:00 – 18:00 – WROTKOWISKO – Stadion Sportowa 1 oraz Park Klonowe koło Skateparku

15:00 - FAMILIADA – festyn na osiedlu Za Szpitalem, a w jego ramach MOSIR Sieradz organizuje animacje i zabawy dla dzieci oraz Turniej piłki nożnej dzikich drużyn dziecięcych i młodzieżowych  i Mistrzostwa Sieradza w siłowaniu na rękę Arm Wrestling.

Na Rynku spotykamy się po 16:00, gdzie odbędzie promocja książki powstałej w ramach sieradzkich MIKROGRANTÓW przy udziale Grupy Poetyckiej „Desant” zatytułowanej „Odeszli” a pokaującej w poetycki sposób losy sieradzkich Żydów.

Półtorej godziny później Rynek w Sieradzu wypełni się muzycznymi opowieściami o miłości, które usłyszymy w interpretacji Joanny Knitter oraz Leszka Kułakowskiego z zespołem. 

Koncert na Rynku Leszek Kułakowski & Joanna Knitter – 29 sierpnia 2020 (sobota) godz. 18:00 - Rynek w Sieradzu https://www.facebook.com/events/283195419681374/

Sobotę kończymy w mieście ze sportowym przytupem, nocnym spotkaniem miłośników piłki nożnej. MOSIR Sieradz zaprasza, bowiem od 20:00 na Nocny Turniej Piłkarski w dorosłej kategorii OPEN, który odbędzie się na płycie II boiska przy sportowej.

 

Niedziela 30 sierpnia

10:30 – Turniej Siatkówki Plażowej 

15:00 – 18:00 – Aktywna Plaża

12:00 – 18:00 – WROTKOWISKO – Park Klonowe koło Skateparku

15:00 – 18:00 – Pumptrack Sieradz Challenge czyli pierwsze sieradzkie zawody na pumptracku skierowane zarówno do najmłodszych adeptów zarówno rowerów jak i hulajnóg oraz trochę starszych wyjadaczy. Grupa Rowerownia od 15:00 zaprasza na pierwsze przejazdy na czas.

Dla najmłodszych w Parku Klonowe obok Pumptracka przewidzieliśmy również animacje, które poprowadzi Fundacja ORI.

 

Finałem wakacji i weekendowych spotkań będą nie jeden, a dwa seanse filmowe. Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na seans MOTO KINA na sieradzkim targowisku, który rozpocznie się o godzinie 20:00, a zobaczymy francuską komedię romantyczną zatytułowaną „Miłość aż po ślub”.

 

Na seans KINA NA LEŻAKACH zapraszamy natomiast w niedzielę o 21:00 do Parku Klonowe obok pumptracka, gdzie będziemy wspólnie z mieszkańcami miasta i organizatorami świętować 75 rocznicę utworzenie powojennego przemysłu i szkolnictwa filmowego, których działalność przez dziesięciolecia przyczyniła się do powstania zaszczytnego określenia „Łódź filmowa”.  

W 1945 roku przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi powstało pierwsze filmowe atelier. To ono dało początek Wytwórni Filmów Fabularnych. Wtedy też rozpoczęła się produkcja słynnych "Zakazanych piosenek" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, który uznaje się za pierwszy polski pojenny film fabularny. Pamiętne kreacje stworzyli w nim Jerzy Duszyński oraz Danuta Szaflarska.

Marka “Łodzi Filmowej” przetrwała przez lata, o czym najlepiej świadczą międzynarodowe sukcesy firmy producenckiej Opus Film z “Idą” (pierwszy Oscar dla polskiej kinematografii w kategorii najlepszy film zagraniczny, (2013) oraz “Zimną wojną” Pawła Pawlikowskiego na czele (2018). 

To właśnie projekcja filmu “Zimna Wojna” zwieńczy  Lato w Mieście. Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Warto – jeśli jeszcze nie widzieliście.

 

Nadal pozostajemy w trudnej sytuacji epidemicznej, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do wymagań organizatorów oraz zachowanie stosownego odstępu. 

 

 

 

 

Może Cię zainteresować

Kolejne pieniądze dla Sieradza Inwestycje

Kolejne pieniądze dla Sieradza

Od 27 marca pogłębiony lockdown Komunikaty

Od 27 marca pogłębiony lockdown

W rocznicę katastrofy Inne

W rocznicę katastrofy

Warsztaty kaligrafii Edukacja

Warsztaty kaligrafii

Komentarze